Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha más vásárol a bankkártyámma...

Ha más vásárol a bankkártyámmal, akkor milyen aláírás szükséges?

Figyelt kérdés
Barátnőmet az imént elküldtem, hogy vásároljon az én bankkártyámmal és én azt mondtam neki, hogy az ő aláírását használja, de az adott helyen azt állították, hogy az én aláírásomat kell használnia. Most ez hamisításnak számít, vagy ilyenkor mi van? Véletlenül sem szeretném, hogy egy vásárlás miatt esetleg valami jogi probléma merüljön fel, ha esetleg ez kitudódik.

2012. jún. 28. 15:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A te kártyáddal csak te vásárolhatsz. Természetesen nem írhatja alá a neved, mert az okirathamisítás.
2012. jún. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
A bankkártyát nem lehet átruházni másra, ez benne is van a szerződésben. Nem vásárolhat vele a barátnőd.
2012. jún. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
De automatában kivehet KP-t és azzal tud vásárolni, miért kellett ezt ennyire túlbonyolítani? Egyébként nyissatok közös számlát és akkor nincs gond.
2012. jún. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Semmilyen, mert az már hamisítás lenne.
2012. jún. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Akkor ezek szerint nem érdemes kockáztatni.
2012. jún. 28. 22:10
 6/6 anonim ***** válasza:

#3:ATM-ből sem vehetne ki pénzt, mert a szerződésben benne van hogy a bankkártya birtokosa nem adhatja ki a PIN kódját másnak.

Ugyanígy nem vásárolhat más a kártyabirtokoson kívül ( ha kell kód, ha nem).

Közös számla esetében a két tulajdonos külön bankkártyát kap, ez sem megoldás.


Ha a te nevedet írja alá, az okirat hamisítás.


Szóval, ne add oda a kártyádat másnak, ennyi.

2012. júl. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!