Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megszüntethető, felfüggeszthet...

Megszüntethető, felfüggeszthető a láthatás ilyen esetben?

Figyelt kérdés

A volt párommal(nem voltunk házasok)szétmentünk de van egy közös gyerekünk,tavaly novemberben megvolt a tárgyalás láthatás ügyben és az ítélet.

De a párommal kapcsolatban egyre furcsább megnyilvánulásokat észleltem s észlelek most mindinkább és a szüleim ill. a környezetemben élők is h. megtörtént eseményekre nem emlékszik h. korábban miket mondott,mikre hogyan reagált.Ugyanis volt,vannak ilyen hirtelen dühkitörései,felindultságai és olyankor nagyon súlyos dolgokkal fenyegetőzött/fenyegetőzik,volt h. a szomszédunkat is amit ő is tudott,halott.De később amikor "lehiggad" és szóba hozom mindennek lehord h. én találom ki ezeket,vádaskodom stb,pedig nem így azok a dolgok tényleg úgy megtörténtek ahogy voltak..Olyan mintha két énje lenne,egy jó és egy rossz és egyik nem emlékszik/emlékezne a másik szavaira,cselekedeteire,heves érzelemkitöréseire,durva megnyilvánulásaira(kb úgy is mondhatnám nem tudja a jobb kéz,mit csinál a bal)ilyen skizoid,skizofrénia,kettős személyiségű tüneteket produkál teljesen olyan,hevesen tagad,tényleg határozottan nem emlékszik "nyugodt állapotában" semmire.De ezen heves,durva érzelemkitöréseinél nagyon félelmetes tud lenni,olyan szörnyű kirohanásai vannak,borzalmas dolgokkal fenyegetőzik,amik rám,családomra8szüleim)és a gyerekre is veszélyes.

A kérdésem lehet ezáltal,ebből kiindulva a láthatás megszűntetését,átmeneti felfüggesztését kérni???

Olyan abnormálisan viselkedik teljesen velem szemben.Egyik pill-ban dühödt,agreszív,másikban teljesen az ellentétje higgadt,nyugodt és könyörög,sokszor egyik szavával kijelentésével saját maga korábbi kijelentését szavait cáfolja meg.Kiszámíthatatlan,beszámíthatatlan viselkedésű.Féltem magam és a gyerekem emiatt,sosem lehet előre tudni mire számítson tőle az ember.Nagyon zavaros személyiség.


2012. szept. 1. 00:39
 1/5 anonim ***** válasza:

le tudnád videózni?

szembesíteni vele?

2012. szept. 1. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez valószínűleg disszociatív személyiségzavar (vagy csak szimpla dühkitörései vannak amit tagad), amúgy nem elegendő indok.
2012. szept. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Olyan h.pl tavaly is fenyegetett minket aug-ban történt hirtelen dühkitörséből egyik pillanatról a másikra h. hívja a féltesóbátját(aki teljesen roma,exem félig roma)és annak a családját vagyis a féltesóbátjának a feleségének a családját(akikről mindig így nyilatkozott h. haramiák és kannibálok,nagyon veszélyesek)h. megverjenek,megöljenek minket,szablyákkal,lekaszaboljanak minket a szembe szomszédunk is megfenyegette ugyanezzel.elkezdett dühöngeni őrjöngeni na ekkor küldtük el tőlünk,ugyanez nap hívta anyumat a nővére(aki 2009-ben januárban meg akarta ölni hidegvérrel az exem késsel rátámadva anyjuk halála után pár nappal ráadásul,én még ekkor nem ismertem exem,mert 2009 dec.-ben ismertem meg csak az exem visszavonta vmiért a feljelentést a nővére ellen így az nem került SAJNOS!!!!! BÖRTÖNBE pedig ott lenne a helye élete végéig jegyzem meg,megúszta pénzbírsággal amit nem ő fizetett ki ráadásul hanem az akkori pasija)megfenyegetve minket h. ha törik ha szakad megszerzi,elveszi a kisfiamat!!!És sajnos biztos forrásból tudom h. ez a nő milyen,mennyire gátlástalan,nem ismeri a korlátait,kezelhetetlen,bártmire képes.Kitelik bármi tőle.:(És most nagyon tartok tőlük mert ezektől bármi kitelik a cél érdekében összefog a retyerutya-pereputty és félek h. kifigyelnek amikor kettesben sétálok a gyerekkel és kiréntva tőlem betuszkolják egy kocsiba és elrabolják,képesek rá.Nem tudom mit tehetnék.És msot az exem ráadsul minden elmebetegnek hord engem le amikor eszébe jutattam h. egy éve mikkel fenyegetőzőtt tagad mindent hatéroztottan nem emlékszik semmire pláne amik oly rossz fényt vetnének rá,az egyik tanárát is meg akarta veretni szintén a féltesóbátjával és annak családjával..:(((

2012. szept. 2. 01:07
 4/5 A kérdező kommentje:
A láthatás miatti tárgyalás előtti estén telefonban szakított velem nagy hosszan,osztva az észt(mki hibás volt persze csak ő nem semmiben,ő csak a szegény,szerencsétlen áldozat)amire pár nap múlva abszolút nem emlékezett,azt mondta h. ő ilyeneket nem mondott.Egyik nap szid,mindennek lehord,durva,goromba,sértő,rágalmazó a legsúlyosabb mértékig,másik nap meg már könyörögné vissza magát,de az előző szavaira,tetteire nem emlékezve h. azok miatt bocsánatot kérne,megbánná őket amiket mondott/tett,úgy tesz tudatosan v. tudattalanul(e személyiségzavara,kettős személyisége miatt nem tudom)mintha ő soha rosszul nem viselkedett volna,soha semmi borzalommal nem fenyegetőzött volna engem küld pszichológushoz ezek miatt,az sem zavarta megírta h. a nővére megfenyegetett minket h. bármi áron de elveszi,megszerzi a fiamat,akkor sem állt ki a fia mellett amikor a féltesóbátjuk és a család amit írtam gúnyolt a afiét kérdem én milyen apa az ilyen???Még ebben a helyzetben a sajátjait saját fajtáját védi minthogy a fiát!!!A rendőrség a jog a törvény bármilyen szerv nem tesz semmit h. megelőzze a bajt??Akkor már cselekedhet ha megtörténik a baj és tényleg elrabolják a fiam tőlem bárhogy,nagy a family el tudják bárhol bárkinél,bármilyen módon rejteni hiába keresné,lépne akkor már közbe a rendőrség..bottal üthetném a nyomukat,árkon-bokron túl lennének vele...előre miért nem lehet vhogy megelőzni a bajt????:(((Miért kell megvárni amíg bekövetkezik???A féltesóbátja is mint írtam amilyen borzalmas családban él ráadásul ő maga sikkasztott,uzsorázott,adót csalt(ült börtönben emiatt,sajnos nem eleget..)joggal félek,tartok tőlük.Exem a helyi fősulira jár,ráadásul pont az az épülete a fősulinak van hozzánk közelebb amelyikben ő tanul joggal félek tőle,egyik pillanatról a másikra tud dühödt agresszív lenni,rettenetesen kiszámíthatatlan a viselkedése,beszámíthatatlan a személyisége mint írtam.Most éljek rettegésben jövő júniusig amíg a tanév tart,mert ő benne semmi félelem,gátlás sincs,a fősulin is képes volt cirkuszt csinálni,nem érdekli kik,hányan és mit látnak...nem tud olyankor uralkodni magán,szavain,kitörésein..Többször is volt már erre példa nyilvános helyen,amíg együtt voltunk.:(És képes felén jönni és nekem esni,zaklatni,fenyegetni bármi.És a rendőrség nem tenne semmit mert ezt nem tudnám hogy mivel bizonyítani mert mondanák h. ugyebár ki is találhattam.Az egyik mozgássérült tanárát is képes lett volna megveretni a féltesóbátjával és annak családjával.Félek h. baj lesz nem tudom h. kihez fordulhatnék mindez ügyben..:(((
2012. szept. 2. 01:35
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm utánaolvastam a Disszociatív személyiségzavarnak és 100% h. neki ilyen baja is van,amikor elolvastam a tüneteket,mik okozzák,megmutatkozási formáit stb,sokmindenben az exemre ismertem.

A gyerekkorában is kialakulhatot már nála is mindez ahogy a tanulmányok is írták h. a rossz traumatikus gyerekkor is okozhatja sokminden más mellett,mert mondta h. az apja sokat bántalmazta,ütötte-verte meghát aki kicsit jártas ebben jól tudja h. a romák hogyan élnek,elég belterjesen,meg nem a normális,megfelelő gyereknevelési elvet vallják,képesek a gyerek előtt házaséletet élni stb,veszekedni a kicsik előtt őst még durvábbak és biztos ezek mind mind kiválthattak nála ilyet,nagyon durva balhék lehettek náluk,amíg éltek a szülei,ahogy így sejtette velem aztán jött az ő elvesztésük ráadásul egy évben fél év különbséggel ezek mind mind együttes hatása,ráadásul a nővérével is állandóan balhézott nagyon durván,félelmetesen,szeretetet sem sokat kaphatott gyerek és fiatal korában szal mind mind ezek válthatták ezt ki nála,mert durván nem emlékszik semmire korábbi dolgokból még ő van borzasztóan felháborodva kiakadva amikor szóvá teszem ezeket,meg egyik nap egyet ért vmiben határozottan másikban meg már szöges ellentéte és ő esik nekem,mitna oylankor a másik személyisége kapcsolna be és nem létező,az agya által kreált emberekkel hoz össze és állít felháborító,illetlen dolgokat,ilyen (be)képzelései,képzelgései vannak,mint egy egy téveszme amik nem igazak de ő váltig igaznak véli őket,mintha keverné a valóságot,a képzeletével,amit az agya kitalált,elképzel...:(((

2012. szept. 2. 01:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!