Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelentsem ezért? , de...

Feljelentsem ezért? , de ismeretlen.

Figyelt kérdés

Júj.

Ezt senkinek nem kívánom!Ma az egyik pénzváltóban aorrba álltam,hogy euróm átváltsam forintba,egyszer egy jó kinézetű öltönyös ember megszólít,hogy vele,ha kötök egy kis üzletet,akkor nekem nyereséges lesz.Kiálltam a sorból és és hittem neki.Na most nem részletezem itt.

Röviden: Váltás ürügyén felkínált egy jó lehetőséget ami tetszett. Majd csak amikor hazaértem vettem észre,hogy én buktam 70 ezret.Akkor jutott eszembe,hogy miért hittem ennek a baromnak,aki egy rossz csaló volt jól öltözve.

De átvágott.

Visszasiettem a pénzváltóba és elmondtam mi történt ott,kérdeztem,működött a kamerájuk,Erre visszanézték és ott megtaláltam magunkat a felvételen,szóval az eset rögzítve lett.

A pénzváltós nő azt mondta,hogy tegyek feljelentést a rendőrségen.

Mondtam,hogy elgondolkodom rajta.

Mit gondoltok meglesz a csaló,és a 70 ezer forintom?

Tegyek feljelentést,?

Van egy felvétel a gazemberről,de úgysem tudják felvétel alapjáról,hogy ki az a fazon.

Szerintem nem lesz meg.Én pedig nem akarok szabadságok tömkelegét kivenni a semmiért,hogy járjak kihallgatásokra rendőrség,bíróság és aztán semmi értelme nem lesz.

Szerintetek?

Mindenkinek azt ajánlom,hogy ne álljon szóba senkivel aki pénzváltás ürügyén jó,kapó üzletet ajánl,mert nagyon megbánja,mint én is.



2012. okt. 2. 20:28
1 2
 1/12 bumbi02 ***** válasza:
52%
Már bocs, de mi volt az "ügylet"?
2012. okt. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

hány éves vagy királyfi ?



(nekem 14 évesen váltottak zlotyt a cigányok - az még bocsánatos)

2012. okt. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nőktől nem íllik megkérdezni hány éves.

De amúgy 35.

2012. okt. 2. 20:45
 4/12 bumbi02 ***** válasza:
71%

És 35 évesen képes voltál egy ismeretlen emberrel ügyletelni?

Illetve a pénzt nem átszámolni ott a helyszínen?


Mert ha igen, akkor megérdemelted.

2012. okt. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mivel ez bűncselekményi értékre elkövetett (jó eséllyel többrendbeli, üzletszerűen elkövetett) csalás, így lenne értelme.


Nem is az az igazán érdekes, hogy meglesz-e a fazon, hanem hogy utólag nehéz lesz igazolni bármit is, ha nem kamerák előtt volt az üzlet.

2012. okt. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mindenképpen tegyél feljelentést, mert ha nem csak egyszer csinálta/csinálja, hanem rendszeresen, akkor nagy esély van arra, hogy elkapják. A pénz nem valószínű, hogy meglesz, azonban kaphat pár év hűvöst ha elkapják.
2012. okt. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A vicc úgy szól, hogy a csúnya banya azt mondja a királyfinak, hogy ha a magadévá teszel, csodaszép királykisasszony leszek.

Próba nem sikerült, királyfi reklamál, mire a banya: hány éves vagy királyfi, HOGY HISZEL A MESÉKBEN ?!

2012. okt. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
",egyszer egy jó kinézetű öltönyös ember megszólít,hogy vele,ha kötök egy kis üzletet,akkor nekem nyereséges lesz.Kiálltam a sorból és és hittem neki."...hát ezen jót nevettem.
2012. okt. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Te rettenetesen buta lehetsz. Miért nem számoltad meg, hogy mennyit kapsz, az annyiért? Azt meg sem merem kérdezni, hogy miért üzletelsz egy idegennel...
2012. okt. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Tegyél feljelentést, ezek általában ismert személyek.

Ha a felvételek alapján be tudják azonosítani az elkövetőt, akkor visszakaphatod a pénzed.

2012. okt. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!