Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vissza kéne hozni azt hogy...

Vissza kéne hozni azt hogy este 10 után 18 éven aluli ne tartózkodhasson az utcán. Ki mit gondol erről?

Figyelt kérdés

Tele a discó minden hétvégén 14 15 éves taknyos kölykökkel, vagy ne adj Isten még fiatalabbakkal. Holt részegre isszák magukat, hol ott 18 éven aluli személyt ki se lehetne szolgálni alkohollal. Füveznek, hajnalban esnek haza belőve részegen. A lányok teherbe esnek és azt se tudják kitől. Azt képzelik ettől lesznek menők. A tanulmányuk a béka segge alatt van. Mire betöltik a 18-at úgy kiégnek mint egy negyven éves. Ez a mai rendszer hibája, régen nem volt ilyesmi. De a szülőknek se sok esze van, törvénybe kéne azt is hozni hogy aki elengedi a kiskorú gyerekét éjszakára alaposan büntessék meg.

Akikre ez nem igaz ne vegyék magukra.


2013. jan. 24. 21:37
1 2 3 4 5
 1/46 anonim válasza:
31%

szerintem meg foglalkozz magaddal, ennyi! :)

unalmas az életed vagy savanyú a citrom?

2013. jan. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
82%

Picit komplikáltabb és ez az időpont korban nem is túl barátságos, inkább 11 után +16.

Vagy a discokat kellene így szabályozni, hogy 22:00 után csak +18.


De teljes mértékben egyetértek veled.

2013. jan. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim válasza:
38%
Olyan könnyű általánosítást levonni egy-két esetből! Szerintem is törődj a magad dolgával
2013. jan. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
73%

Ez egy hatalmas ostobaság.

1. Én anno 16-17 évesen néha akkor végeztem a suliban - fociedzés, stb.

Volt, hogy hajnal 2-kor értünk haza pesti kirándulásról az iskolával és hazasétáltam [17 évesen], mert mégis mi a lófüttyöt kellett volna csinálnom? Nyilván nem várható el mindenki szülőjétől, hogy jöjjön a gyerek elé.

2. Belőve az heroint jelent, nem füvet. Beheroinozva pedig nem valószínű, hogy tucatjával esnek haza a gyerekek...


Ez nem a rendszer hibája, ez a hülye szülők hibája, nem kell elengedni a 14 éves kislányt a diszkóba egész éjszakára, kész.

Ennek a szabálynak az lenne a baja, hogy azokra ütne vissza, akik normálisak.

Továbbá hogyan kiviteleznéd? Mindenkit igazoltat a rendőr? Oké, találnak 10 15 évest az utcán, és? Sitt? Kijön értük egy tucat járőrautó? A rablók-gyilkosok-tolvajok meg addig is szabadon kószálnak, amíg a rendőrök "gyerekekre" vadásznak az éjszakában.

Törvénybe azt sem lehet hozni, hogy alaposan büntessék meg - mi van, ha a hülyegyerek kiszökik az ablakon? Anyu szívjon miatta?

21/F

2013. jan. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
47%
Én is egyet értek ilyennel. Kivételt képezne a délutános diákmunkába való jövés-menés persze. Egy 16 évesnek semmi keresnivalója kint az utcán éjfélkor pl. Ha nem is 10-től, de éjféltől simán büntetnék. Vagy legalább hétköznap!
2013. jan. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 A kérdező kommentje:
Kitalálom te egy lázadó kamasz vagy aki már a hétvégi lerészegedésre készül. Nem drágám nem savanyú a citrom. Tudod nekem normális életem és normális emberi kapcsolataim vannak. Nem azért mert úgy akarok megfelelni nekik, hogy minden hétvégén befüvezek vagy lerészegedem, hanem mert tudom hogy ezeknél vannak sokkal de sokkal fontosabb dolgok is. De ha nektek ez a fontos, hogy tönkre teszitek magatokat, hát csak rajta. De aztán évekkel később ne sírjatok mikor az életetek félre siklik a barátok eltűnnek és egyedül maradtok. Az élet nem a buli körül forog, ez tény. Lehet vele vitatkozni. Elsőnek szólt.
2013. jan. 24. 21:46
 7/46 anonim ***** válasza:
66%

" Nem azért mert úgy akarok megfelelni nekik, hogy minden hétvégén befüvezek vagy lerészegedem, hanem mert tudom hogy ezeknél vannak sokkal de sokkal fontosabb dolgok is. De ha nektek ez a fontos, hogy tönkre teszitek magatokat, hát csak rajta. De aztán évekkel később ne sírjatok mikor az életetek félre siklik a barátok eltűnnek és egyedül maradtok. Az élet nem a buli körül forog, ez tény. "


1. Vannak fontosabb dolgok, de néha az embernek ki kell kapcsolnia. Nem füvezéssel és nem lerészegedéssel, de kikapcsolódni ki lehet.

2. Az élet valóban nem a buli körül forog, viszont a fiatalkornak szerves része már a középkor óta a szórakozás. Ráérnek még azon agyalni, hogy holnap miből vegyenek kenyeret...

21/F ismét.

2013. jan. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim válasza:
25%

-a disco azért van hogy tele legyen és szórakozzanak.

-hogy ki mit iszik mikor és mit drogozik azt (mint tudjuk) nem fogja egy törvény megszabni.

-azt képzelnek amit akarnak,azért emberek és tinédzserek..

-mindenki a teljesitményének megfelelően tanul,semmi közöd hozzá.

-ha meg 18 évesen kezdenek inni 21 éves korukra égnek ki ugy mint egy 43 éves.

-régen szerencsére áram sem volt ,ahogy számitógép sem, igy nem kellett ilyeneketolvasgatnunk.

-állittasd törvénybe inkább azt, hogy 25 éves korukig senki se mehet az utcára, és majd abban a korban amikor családot alapitanának, akkor fognak zülleni. ez is értelmetlen lenne mondjuk,ugyanugy nem érdekel senkit,ahogy a törvény sem ilyen esetekben.

És inkább mindenki a saját háza előtt söprögessen unalmába,hogy mi a helyes és mit kéne tennie, és mit nem. ha valaki olyan tudatlan,hogy nem tudja, fiatalabb korban kell hibát elkövetni(érdemesebb),hogy az életben felkészültebben tanulni lehessen ezekböl,az szerintem ne tegyen törvényjavaslatot.( persze kivéve ha van gyereke, aki ezen szabályokon belül tökéletes lett , és ö maga is az volt).. ne foglalkozz szerintem ilyesmivel..

2013. jan. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim válasza:
82%

Itt egyesek nagyon beütötték a fejüket.Szabadságról,meg szabad akaratról hallottatok már?

Érthető,hogy a gyerek ne igyon,meg ne drogozzon,de mégis honnan van rá pénze?

2013. jan. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
63%
Ja és azt kifelejtettem, hogy volt már arra is példa életem során, hogy este 10 után gyógyszertárba-orvoshoz kellett szaladnom. Vagy át egy ismerőshöz, mert nála maradt valamim. Satöbbi.
2013. jan. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!