Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Németországban Torrentezés...

Németországban Torrentezés miatt kaptunk egy 800 eurós büntetést. Mit lehet tenni ha már megvan a baj?

Figyelt kérdés

2012 novemberében le lett töltve Németországban egy amerikai sorozat legújabb része. A fizetési felszólítást 2013 január legvégén kaptuk meg ami egy ügyvédi irodától jött. A levél tartalma igen fenyegető és nagyon rövid időt szab meg a 800 eurós büntetés befizetésére. A két dátum között még voltak letöltések, ki tudja mennyit kell még majd fizetnünk.


Van e valaki akivel ez megtörtént és fizetett vagy nem fizetett esetleg le tudta alkudni és hogyan?

Ha nem fizetünk akkor utánunk jönnek Magyarországra is és szépen lassan lefoglalják mindenünk. Egyáltalán nem vicces, mert hatalmas összegekről van sajnos szó. Mi meg hülyék voltunk mert nem tudtuk, hogy ez ilyen veszélyes.


Köszönöm előre is a válaszokat!



2013. jan. 30. 15:12
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%

légyszi, mondjátok meg hogy mit csináltatok, mert most jöttem németországba, és eddig nem tudtam erről, hogy nem lehet letölteni, és töltöttem le.

De ez csak a torrentre vonatkozik? az hogy ne töltsek le?pl netmozi.oom, meg ilyenekről lehet vagy azt is büntetik?

2013. szept. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%
Én is most érkeztem Németországba és nem tudtam, hogy büntetik a torrentezést. Leszedtem egy darab filmet (Az őslakó), remélem nem veszik észre :/
2013. okt. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim válasza:
76%
Én is letöltöttem pár filmet, mert nem tudtam, hogy büntetik. De én wifi-t használtam. Akkor is büntethetnek????
2013. dec. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 sanyko válasza:
100%

Én is kint vagyok németben ,2 honapja ,persze csak most tutdtam meg ,h nem kéne töltögetnem...

Azt szeretném kérdezni a megbüntettek-töl ,h ki honnan szedte le a dolgokat,milyen oldalakrol?

Azt hallottam,h ha zárt, regisztácios oldalrol töltesz, akkor nem veszik észre....

Köszönöm!

2013. dec. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a német hotelben van aki rendszeresen torrentezik, megsem volt belole baj. Plusz egyik haver sajat berelt lakasbol tolt, mesgsem kap csekket. Jo volna tudni mitol fugg a birsag.
2014. febr. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim válasza:
100%

Sziasztok

Azt ftp-t is büntetik? Mert a torrentet webes felületen seed szerverre töltöm le, ami Magyarországon van. Onnan pedig ftp -n keresztül töltöm a gépemre.

2014. okt. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim válasza:
100%
sziasztok, és ha mondjuk otthon letölt valaki nekem filmet, programot stb. és átküldi nekem skypeon akkoris jön a büntetés?
2015. jan. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
0%
Sziasztok ! Vőlegényem 3,5 éve dolgozik Németországban , es használta ott is az egyik legnagyobb torrent oldalt . Tegnap este mar nem tudta használni a laptopot egyáltalán , mintha az egesz le lett volna blokkolva .ott villogott a képernyőn egy 100 € büntetésről szóló felszólítás ! Ilyen létezik , hogy amíg a torrentezés miatt a büntetést nem rendezi , blokkolják az egesz gépét ? Valaki azt mondta lehet ez csak egy vírus ... Hát ... Fene tudja !
2015. febr. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim válasza:
100%
2015. febr. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%
hát kár hogy ez nem volt a gépeteken..... [link]
2015. ápr. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!