Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Szabad Németországban torrente...

Szabad Németországban torrentezni?

Figyelt kérdés

Most költöztem ide egy évre, és kapásból letöltöttem két filmet, majd pár nap múlva jött a hír az egyik itt élő ismerősömtől, hogy ő is töltögetett, és egy 1000 eurós bírság ütötte a markát.

Otthon rendszeresen töltöttem le, de most kicsit utánanéztem, és azt olvastam hogy akár egyetlen zenéért is képesek több száz eurós bírságot kiszabni.

Az érdekelne, hogy ez csak a német torrent oldalakra vonatkozik, vagy hogy ha nCore-t használok, akkor ugyanúgy megbüntethetnek?

Van-e valami módja annak, hogy titkosítsam a µTorrent-et, és teljesen kizárjam a büntetés lehetőségét, vagy minden egyes filmet meg kell vennem pénzért?

Magyar ember létemre ebbe még belegondolni is rossz. :)



2013. jan. 16. 17:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Igaz ! figyelik a teljes adat forgalmat !
2013. jan. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anti paladin ***** válasza:
97%

Akárhonnan töltesz is, akkor is elkaphatnak érte, mellékes a szerver helye.

Utorrentben valahol a beállításokban találsz egy olyan rublikát, miszerint "erőltetetett titkosítás" (kb) és titkosítatlan bejövő kapcsolatok tiltása (kb). Ill néz utána proxy szervereknek, lehet bérelni ilyen célra. :)

2013. jan. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Minden nem legális letöltésben benne van a bünti esélye.

Amúgy nem proxy-t kéne használni, hanem VPN-t, mert azzal az adatkapcsolat teljesen titkosítva van és a szolgáltató is csak annyit lát belőle, hogy valami adatforgalom van.

5-10 euróért már találsz VPN szolgáltatót.

2013. jan. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%

sehol se szabad xD

na jó,ez így nem teljesen igaz.ha jól tudom magát a protokollt nem tilos használni,mert ugye más mód nagyon nincs nagy fájlok tárolására és gyors letöltésére.viszont illegális tartalmakat(filmek,crackelt játékok,stb)tilos.

2013. jan. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Hogy adjak hozzá kicsit a VPN-es dologhoz, itt van egy VPN szerverkezelő program, ezt rakd fel:

[link]

Majd menj ide:

[link]

Innen töltsd le az 53 UDP-s cuccot, rakd be az OpenVPN telepítési mappába.

Találsz feljebb egy felhasználónév/jelszó párost.

Jobb klikk OpenVPN-re a tálcán jobb oldalt, Connect, és kérni fogja ezeket, csak simán bemásolod, és kész, nem lát senki semmit. :)

2013. jan. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az első válaszolókhoz: tehát azt mondjátok, hogy ha torrentezek, akkor vagy elkapnak, vagy nem? Csak szerencse kérdése az egész?

Az utolsóhoz: 100%-ig biztos vagy abban, hogy ha megcsinálom, amiket leírtál, akkor nem fogják látni? Szerintem a szolgáltató az adatforgalmat azért meg tudja nézni, és ha az havonta 50-60 GB, akkor sejteni fogják, hogy azt nem e-mailezéssel hoztam össze. Tapasztalatból írod ezt a módszert?

2013. jan. 18. 21:08
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon legális a torrentezés, de más illegális dolgokra használtam még, és ezzel nem követnek (mivel nem tudnak) vissza.
2013. jan. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
18%
Szabad Németországban szabad torrentezni,de ez nem az !
2013. jan. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
25%

Na most valamit tisztázzunk már kedveském!

Ti disszidensek azért szoktatok kihasítani Németországba, mert ott még a tehén is aranyat szarik és szájbakúrt jól lehet keresni. Ennek ellenére nem tudtok egy DVDt megvenni, hanem ott toprongyoskodtok, egy olyan országban, ahol még a kerítés is kolbászból, a kandeláber pedig DVD-ből van? Nem ellentmondásos ez kissé?

2014. nov. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Graf Spee válasza:
94%

Végigolvastam amit ide írogattak. Nem tudom, hogy hogyan máshogy tudsz egy filmet ott Németországban magyar nyelven beszerezni ha nem épp úgy, hogy torrent klienssel szeded le.....


A másik dolog. Mind a számítógépes játékok és egyéb szoftverek, mind a filmek árában jelentős rész azért, mert DVD-re kell rányomatni, vagy épp bluray-re. Valamint ezt szállítani is kell. A DVD sőt a bluray se praktikus eszköz már.... és a szállítás se épp biztonságos dolog. Vannak olyan elvetemült tolvajok, akik egy egész szállítmány akkoriban még vadiúj call of duty játékot elloptak. ez nem a szoftver miatt a legnagyobb gáz a gyártó számára, meg nem is a single player mód miatt, hanem a Multiplayer accountok miatt.

2015. febr. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!