Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 2 db toll,1 alkoholos filc és...

2 db toll,1 alkoholos filc és egy hegyező lopásért lehet feljelentést tenni?

Figyelt kérdés

Ma focizunk tesi órán,és mikor megyek be megnézni,hozzányúltak e a táskámhoz,azt veszem észre,hogy nincs sehol.Megkérdeztem hol van,nem válaszolt senki,forgolódtam erre-arra,hátha megpillantom valahol,és ekkor az egyik gyerek mondja,hogy itt van a táskám(de úgy hogy már a kezében volt).Ledobta,kiömlöttek az íróeszközök a tolltartómból...Összeszedtem őket...Visszaraktam a tanyómba.Egyszer csak eszembe jut,hogy megnézzem,meg van e minden.Hát nem volt..

Gondolkodtam,mondjam e az osztályfőnöknek,hogy lenyúltak,aztán mégsem mondtam.Pedig múltkor világosan kijelentette,hogy ha még 1x a sulin belül belenyúlunk valaki táskájába,vagy kabátzsebébe stb.,az megy fegyelmire.Lehet ők mentek volna,ha szólok a főnöknek,csak picit tartottam a veréstől.

Most azon gondolkodom,menjek e rendőrségre,vagy ne,de ha megyek,akkor azt fogják hinni hogy bolhából elefántot csinálok..Szerintetek is?


2009. okt. 6. 11:58
 1/9 anonim válasza:
93%
Minden féle képpen szólj az osztályfőnöknek, vagy a tesitanárnak, vagy valakinek. Legközelebb lehet, hogy a rugháidat lopják el, mert te úgy sem szólsz a tanároknak.
2009. okt. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

XV. Fejezet


A TULAJDON ELLENI SZABÁLYSÉRTÉSEK


157. § (1) Aki


a) húszezer forintot meg nem haladó értékre lopást, sikkasztást, jogtalan elsajátítást, orgazdaságot,


b) húszezer forintot meg nem haladó kárt okozva készpénz-helyettesítő fizetési eszközzel visszaélést, csalást, szándékos rongálást,


c) húszezer forintot meg nem haladó vagyoni hátrányt okozva hűtlen kezelést


követ el, úgyszintén, aki e cselekmények elkövetését megkísérli, százezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.


(2) Aki idegen, nem gépi meghajtású járművet mástól azért vesz el, hogy jogtalanul használja, harmincezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.


(3) Aki műemléket, muzeális tárgyat, az államhatárt, a megye-, város-, községhatár vagy a birtokhatár megjelölésére szolgáló hivatalos jelet, tömegközlekedési vagy távközlési eszközt, közúti jelzést, továbbá parkot vagy az ahhoz tartozó felszerelést gondatlanul megrongálja, százezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.


(4) Az (1)-(2) bekezdésben meghatározott szabálysértés miatt szabálysértési eljárásnak csak magánindítványra van helye, ha a sértett az elkövető hozzátartozója.


(5) Aki a húszezer forintot meg nem haladó lopást mező-, illetőleg erdőgazdaságilag hasznosított földön lévő terményre, termékre, illetve haszonállatra, vagy az ott elhelyezett felszerelésre, eszközre követi el, elzárással vagy százötvenezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.


(6) Az (5) bekezdésben meghatározott szabálysértés miatt az eljárás a bíróság hatáskörébe tartozik.


(7)-(8)


:)))

2009. okt. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Rendőrségre? Kinevetnének! Ezt iskolán belül kell megoldani!
2009. okt. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát ezek nem érik el a 20 ezer forintot. Hacsak nem aranytoll, és hegyező volt.
2009. okt. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Elvileg feljelenthető, de ennyi idővel később már nem bizonyítható, hogy mi történt, így a hatóság nem tudna mit kezdeni az üggyel.
2009. okt. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A szabálysértési tétel fentebb: max 100000 Ft.

Az már felmerült sokakban, foglalkozna-e vele a rendőrség. Az viszont nem, hogy egyáltalán foglalkozna-e a jog vele, azaz a vélt elkövető büntethető életkorú-e? :)

2009. okt. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
én nem is a cseszett tollak miatt jelenteném fel őket,hanem mert törvényt sértettek azzal hogy belenyúltak a táskámba az engedélyem nélkül.ja és még megemlítem,hogy tavaly év végén a Lidl-ből csórtak rumos csokit,és azt adták el a tanárnak!!
2009. okt. 8. 19:00
 8/9 anonim ***** válasza:
52%
Szólj a szüleidnek, hogy beszéljen az ösztályfőnökkel. Esetleg kérjenek át másik osztályba, vagy suliba.
2009. okt. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tehetsz feljelentést a rendőrségen, mivel a lopást "a helyiséget közösen használó sérelmére" követte el a tettes, ilyenkor akármennyi lehet a kár, már 1 Ft miatt is eljárást kell hogy indítsanak.
2009. okt. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!