Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tehetek feljelentést a nagymam...

Tehetek feljelentést a nagymamám ellen, ha levélben rágalmazott engem? Történetesen leírta-nem részletesen-, hogy a férjemmel együtt bántalmazzuk őt? .

Figyelt kérdés
ami semmilyen szinten nem lehet igaz, mert az ölelésen kívűl sosem volt ennél "agresszívabb" testi érintkezés közöttünk.Bizonyítani természetesen nem tudja, hisz nincs mit.....a papírt a fiókjában találtuk. Megdöbbent a család is.

2013. júl. 18. 19:38
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
volt már arról szó, h keres magának egy otthont, volt is ott a színhelyen.....de bizonytalan, mint mindenben az életében....egyszer nem hozott meg jó döntést---ja de, anyukámat--de a férjem fültanúja volt annak, ahogy a hugával megbeszélik, hogy azt mondják: nem sikerült a bentlakás az otthonban, s itthon marad, és engem ill minket ellehetetlenít, s addig lesz szemét, míg el nem menekülök itthonról....ez egyszerűen elképesztő.....nem is hiszem el, hogy ez a z én családomban van.....
2013. júl. 18. 21:21
 22/27 anonim ***** válasza:

Az állatkínzásért feljelenthető, bár egy igazságügyi orvosszakértő három perc alatt bebizonyítja, hogy demencia és nem büntethető.

Ha a család összefog, könnyen bebizonyítható lehetne, hogy mit csinál és mit beszél. Szereljetek fel kamerát-mikrofont, és rögzítsétek legalább egy hétig. Utána a kételkedő családtagok összehívása, felvétel lejátszása. Újabb (sorozatos) állatkinzásért feljelentés, költözésre kényszerítés, stb. Ez járhatóbb út, mint egy naplórészlet alapján a rágalmazás ténye, vagy a szomszédok előtti rágalmazás. Némelyik - az ő szintjén levő szomszéd - képes lenne azt mondani a biróságon, hogy sikoltozást is hallott este kilenckor - akkor ment monduk a menő krimi a tv-ben.

Kamera-mikrofon (nem olyan veszesen drága, egy webcam is megteszi, cask tegyétek magasra, hogy "belássa" a közös helyiséget, és rögzitsétek kb egy hétig. Éppen elegendő bizonyíték lesz, hidd el.

És próbáljátok összehozni még egyszer a 20-30-perces beszélgetést, akár egy vacsora közben, és rögzítsétek (tudom, nem könnyű nektek sem, sem a beszélgetés, sem a rögzítés). A lényeg, hogy sok kérdés legyen benne, mint "...és mi a véleményed egy egyhetes vakációra elhivnánk" és "... szerinted milyen szinűre kellene festeni a ...." és "... van valami tanácsod arra, hogy a cserepes virago..." és a lényeg, hogy válaszoljon, és szép fokozatosan emeljétek a kérdéseket úgy, hogy tényekre kelljen emlékeznie. Az utolsó kérdések között legyen a "... emlékszel, amikor a férjed elvitt téged hhgcjg-ba?...", vagy valami hasonló, közeli családtag utazása, amire normális módon kellene emlékeznie, és a legis-legutolsó a mi volt ma reggelire. A felvételekkel bármikor tudod cáfolni az ő szavahihetőségét.

2013. júl. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod,s jó ötlet is...a kivitelezés már igeb macerás,hisz eleve nem beszélünk egymással...folyamatosan tudok meg részleteket,hogy a hugának panaszkodik rólunk,hazugságokkal.ezt nem tudom bizonyítani,nincs is mit.A rokonom aki hisz nekem azt mondta,abban tud segíteni,h nála össze ülünk,s megbeszéljük a dolgokat ami nem rossz dolog talán ott kiugrik a nyúl a bokorból...az állatkinzás sajnos nem merül ki annyiban,h kétszer voltam sürgősségin a kutyusommal mert betutható öregségi figyelmetlenségnek.hiába tett amit tett s köztük egy eladó egy állat üzletből aki már személyesen is ismer minket,vagy egy jó nevü állatorvos,akinek neve van a szakmában....nem tudom mire megyek....a szomszédok elképesztőek mert bírnak engem kedves vagyok,mint általában mindenkihez,de simán ellenem lennének...mert ők is idősek,főleg az egyik,szenilis vén.:/ anyukám ma felhívta,h álljon le azzal,h engem bánt....undorító dolgot tett s saját lányával...egy betegségével csúfolta....egyszerűen nem hiszem el...csak ezt tudom hajtogatni:(((...azt azért szeretném megkérdezni,ha van is ellene legalább egy hangfelvételem,hova fordulhatnék??
2013. júl. 18. 22:41
 24/27 anonim ***** válasza:
20%
".a papírt a fiókjában találtuk" Mit kerestetek a fiokjában? Van valami közötök ott kutakodni? Nagyon megsérthettétek a néni jogait!!!! Lehet, hogy magatokat kellene feljelenteni.
2013. júl. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
"kedves" utolsó válaszoló.....ezek szerint nem olvastad végig az írásomat....ha pedig megtetted,akkor a szövegértéssel lehet gondod.Ne itélkezz,míg nem tudod a hátteret.De ha gondolod gyere lakj együtt a nénivel...garantáltan egy hét után kiraknád az utcára.
2013. júl. 19. 19:35
 26/27 anonim ***** válasza:
Nekem narcisztikus nagyszülőm csinált nagyon hasonló dolgokat. Demens lett a végén, de fiatalon is ilyen volt. Kedvenc háziállatomat eladott kísérleti állatnak a gyógyszergyárba, ahol dolgozott. A lányáról azt híresztelte, sok abortusza volt, mikor pont az volt a baj, hogy ott nem lett két gyerek, csak egy, hiába próbálkoztak. Szüleit addig rágalmazta, míg másik gyerekükhöz menekültek. Egy dolog lelkesítette csak mindig, attól volt boldog, ha más szenved, és ő azt látja.
2019. nov. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi lett veletek, mi lett a nagymamával? Több, mint öt év telt el... sikerült megoldást találni?
2019. nov. 8. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!