Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkahely, wc, evés idő?

Munkahely, wc, evés idő?

Figyelt kérdés

Az unokahúgom egy nagyobb Spár-ban dolgozik pénztárosként,és döbbentem hallgattam,hogy nem engedik ki őket wc-re.

6-7 órákat húznak le ott a pénztárban szünet nélkül és ha valaki mondjuk 2-3 óránként elmenne mosdóba,ahogyan az normális,ha valaki megiszik napközben másfél-2 liter vizet,akkor meg vannak fenyegetve elbocsájtással és nincsen senki aki addig lecserélje.

Közben még sokkolva is vannak,mert emberekkel foglalkoznak,akik meg alapból lenézik a pénztárost,ha valakinek visszaszól egy kötekedőnek aki anyázik nekik-minden egyes nap minimum 3 ilyen van elmondása szerint-vagy egy rossz indalatú vevőnek,akkor elbocsájtják.

A munkaidő alatt 1x van pihenő,10 perc alatt kell megoldaniuk az evést és a wc-t.


A kérdésem-

Egy jogszabály érdekelne erre vonatkozólag,hogy a dolgozó mennyi időnként mehet el mosdóba és mennyi ideig ehet,mert amit mesét az nekem eléggé középkori bánásmódnak tűnik és ha kilép,akkor megpróbálom rábeszélni egy feljelentésre,vagy valamire ezek ellen a rabszolga tartók ellen a munkaügyi bíróságon.



2013. dec. 17. 23:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
18%
Ha te munkaadó lennél, te mindig kiengednéd a pénztárosokat dohányozni, fésülködni, sminkelni stb. bármikor, igaz? Akármennyi vevő van...
2013. dec. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Pisálni azért csak kiengedném bakker...
2013. dec. 17. 23:55
 3/20 anonim ***** válasza:
13%
Jó, értelek. És mi beültetnél valakit a helyére, vagy kitennétek a "zárva" táblát addig?
2013. dec. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 intrepid ***** válasza:
92%
Brazíliában az egyik ottani árúházlánc pénztárosai pelenkázzák magukat emiatt. Volt ismerősöm, aki mesélte, hogy magyar multinál szólni kellet, ha wc-re ki akart menni. (kéredzkedni) Szerintem a 2 óránkénti 5 perc az nem lenne túlzott.
2013. dec. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 intrepid ***** válasza:
91%
Ha egyszer egy dolgozó a pénztárban összepisálná magát, és még meg is látnák, nem tudom, mit szólna a főnök. Aki pedig azt írta, hogy addig kit ültessenek be a kasszába, azt mondom, hogy vagy üljön be a főnök, vagy vegyen fel még egy embert. Persze az csökkenti a hasznát.
2013. dec. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
37%
Az ilyen típusú üzletláncok azért tudnak költséghatékonyak lenni, mert keveset fizetnek a dolgozóiknak és más munkahelyekhez képest sokkal szigorúbban bánnak velük. Kétségtelen, hogy nem túl humánus intézkedés, de nem is erről híresek, hanem arról, hogy alacsonyan tartják az árakat. Valamit valamiért.
2013. dec. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
80%

Minden Sparban van vagy 10 pénztár, de persze csak 1-2-t működtetnek, hogy ezzel is megspórolják a többiek bérét.... szemét dolog.


"...A munkaközi szünet időzítését a munkáltató határozza meg, de a törvény megköveteli, hogy legalább három, legfeljebb hat óra munkavégzést követően kell kiadni. A szünet céljához igazodóan tehát nem lehet a munkaidő elejére, vagy végére időzíteni a kiadását. A munkaidő 4. és 7. órája közötti időszakra akkor is kötelező 20 perc szünetet biztosítani, ha a munkáltató több részletben biztosítja a munkaközi szünetet..."

2013. dec. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
84%
Óránként öt perc a kötelező szünet.
2013. dec. 18. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
89%

Kötelező a szünet, ahogy előttem írták.

Remélem valaki feljelenti őket.

2013. dec. 18. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
96%

nem spár, nem most volt...

velem is játszották ezt, nem bepisiltem, csak ott volt a vérfolt a széken (hülye voltam és fiatal, ne málltam a sarkamra)...következő hónapban mázlim volt, mert pont a vevői mosdóknál ültem, elnézést kértem a kedves vevőktől, 20-an álltak sorban kb és kimentem betétet cserélni

2013. dec. 18. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!