Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkahely, wc, evés idő?

Munkahely, wc, evés idő?

Figyelt kérdés

Az unokahúgom egy nagyobb Spár-ban dolgozik pénztárosként,és döbbentem hallgattam,hogy nem engedik ki őket wc-re.

6-7 órákat húznak le ott a pénztárban szünet nélkül és ha valaki mondjuk 2-3 óránként elmenne mosdóba,ahogyan az normális,ha valaki megiszik napközben másfél-2 liter vizet,akkor meg vannak fenyegetve elbocsájtással és nincsen senki aki addig lecserélje.

Közben még sokkolva is vannak,mert emberekkel foglalkoznak,akik meg alapból lenézik a pénztárost,ha valakinek visszaszól egy kötekedőnek aki anyázik nekik-minden egyes nap minimum 3 ilyen van elmondása szerint-vagy egy rossz indalatú vevőnek,akkor elbocsájtják.

A munkaidő alatt 1x van pihenő,10 perc alatt kell megoldaniuk az evést és a wc-t.


A kérdésem-

Egy jogszabály érdekelne erre vonatkozólag,hogy a dolgozó mennyi időnként mehet el mosdóba és mennyi ideig ehet,mert amit mesét az nekem eléggé középkori bánásmódnak tűnik és ha kilép,akkor megpróbálom rábeszélni egy feljelentésre,vagy valamire ezek ellen a rabszolga tartók ellen a munkaügyi bíróságon.



2013. dec. 17. 23:47
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
63%
Persze mindent jogszabály szabályoz,de vannak eltérések,kivételek és olyan munkák amelyek nem teszik szerencséssé azt a munkaerőt pl.ffi akinek a prosztatájával gond van. Nyilván való emberek válogatja. Viszont vannak kivételes napok és ez már a főnökön vagy kollektíván múlik hogyan kezeli. Természetesen evvel nem lehet visszaélni, mert akkor a kivétel is megszünik és jönnek a gondok. Persze kivétel erősíti a szabályt, de mit érsz vele,ha igazad van és mondják,hogy nem muszáj ott dolgozni. Én hiszek a kollektíva erejébe és abba,hogy a rendszerváltás után az emberek és öntudatosodnak és kiállnak egymásért is .
2013. dec. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
14%

Ha nem tetszenek neki a munkakörülmények, akkor szépen mondjon fel és keressen más munkát!

Ennyi!

2013. dec. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
81%
Ez szégyen. Egyszer oda kéne .zarni a székre a vevők előtt, akkor meg az lenne a baj. Olyat is hallani lehetett pár éve, hogy a nehéz napjaikon a nőknek valami szalagot kellett viselniük, hogy a főnökök lássák, úgymond "indokoltan" töltenek több időt a szokottnál a budin.
2013. dec. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Pár éve a metro-ban dolgoztam, ott napi 30 perc szünet járt, akár 4, akár 10 órás műszakba voltam beosztva, akkor kellett mindent elintézni, ráadásul szerették kiadni rögtön műszakkezdés után nem sokkal, bementem, beálltam a pénztárba, majd legkésőbb félóra múlva jött a kasszafelügyelő, hogy szünet. Ha épp nem volt vevő, rögtön neki kellett állni suvickolni a pénztár környékét, nehogy az igazgató azt lássa, hogy nem dolgozunk, voltak még érdekes dolgok, ott is hagytam.
2013. dec. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Nos a Nyíregyházi "kis" Sparban egymást küldik a pénztárosok enni, és oda van készítve az ásványvíz is. Csak szólnak a biztonsági Őrnek, hogy ne engedjen oda több vevőt és mennek....
2014. febr. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Az ásványvízről jut eszembe.

Elolvastam a munkahelyi követelményeket és csak fél literes ásványvíz lehet a pénztárban a pénztárosnál.

Egy nap ugye 2x jön ki kb,úgyhogy egyértelműen azért van,hogy ne pisiljenek.

2014. febr. 24. 21:46
 17/20 anonim ***** válasza:
Talán van úgy,hogy nem is az a munkáltató hibás ahol dolgozol,hanem az aki kiközvetít, tehát a közvetlen munkaadód. Van egy multi akinek sok gyára van az országban és majd minden szolgáltatást végeztet.Vannak diákmunkásai aki bérbe adják a diákokat és olyan is aki közvetít ahova szükséges a munkaerő. Na ezek azok,akik a dolgozókat modern rabszolgának nézik.Látszólag ugy néz ki mintha ami jár az ját csak a vállalatoknál a kisfőnökök, idősebb dolgozók csicskáztatják ezeket a nem vállalati dolgozókat. Az Isten sem törődik velük,hogy hogyan küzdenek meg egy WC-zését, vagy a kajaidővel,mert gyakorlatilag olyan rendszer uralkodik,mint valamikor a seregbe. Pl a régebben ott dolgozk időben elmennek kajálni és nem törődnek avval,hogy a másik az adott időben odafére vagy nem. Vagy a vállalaton /kerítésen/ belüli munkásszállítások szinte megalázott módon történik 100-150 ember egy buszon ,mint a heringek holott több van beállítva. A munkásszállítás is gebinben van és a sofőrök ugy rendelkeznek, beszélnek az utasokkal,mint a kutyával és senki nem mer szólni, még a férfiak sem! A nők teljesen ki vannak szolgáltatva és szinte félelembe utaznak, mert félnek,hogy nem veszik fel a munkába,vagy pl a délutános müszakban hazafelé jövet és ott maradhat a világ végén. Az emberek senkinek nem szólhatnak vagy nem tudnak szólni,mert kihez tartoznak? Ki kérdezi meg tőlük,hogy hogy érzik magukat és van-e problémájuk?! Egyszerűem nem értem ,tehetetlen vagyok,mert nem tudok tanácsot adni,hiszen nem voltam ehhez szokva,meg engem csak egyszer hagytak volna a világ végé,mert másnap a sofőrnek kitéptem volna a szivét. Meddig lehet még elmenni csak azért,mert az állampolgáraink munkát kapnak és ezért kötelesek mindent elviselni? Megértem a kérdezőt.
2014. febr. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
51%

Többen írtak itt elég tájékozatlan dolgokat.

1.A főnököt beültetni,meg számon kérni.

Aki ott van főnök áruházvezető az áruházban az ugyanolyan rabszolga,nem tehet ezekről.

A Magyar vezérigazgatót lehetne elővenni hazaárulásért,amiért hagyja a saját népét ilyen kiszipolyozni és megalázni.

2.A másik baromság,hogy a költséghatékonyság miatt nem fizetik meg őket.

Ausztriában egy Lidliben 4100eurót keres ugyanaz a pénztáros,aki itthon 200eurot.

100km a különbség.

Ott senki nem menne el ennyiért dolgozni,itt meg lehet csinálni,mert gyarmat vagyunk.

Konkrét megoldást nem tudok neked kérdező,de hogy miért van ez,miért tehetik ezt meg velünk a külföldi multik azt ebből a beszélgetésből megértheted-

http://www.youtube.com/watch?v=LNpETKXJ1nY

2014. máj. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
33%
*ilyen szinten
2014. máj. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Ha még kérdés lenne:

Ha kell, mész a wc-re.

Ha emiatt kirúgnak, ott a munkaügy bíróság.

A tévedések elkerülésére, a mosdóhasználat a munkaidő része, munkabér jár az időtartamára. Természetesen a munkáltató vitathatja hogy túl sokat vagy ott, de ezt bizonyítania kell. Ha én az étkezési szüneten kívül kimegyek 3x, akkor kimentem 3x, nincs reklamáció.

2022. okt. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!