Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elítélhetnek emiatt a bíróságon?

Elítélhetnek emiatt a bíróságon?

Figyelt kérdés
Egy testépítő oldal tulajdonosa vagyok, van egy nyilvános fórum része is a honlapnak, ahol emberek rakhatnak ki magukról képeket, a többiektől véleményt, tanácsot kérve. Én magam a szakmai rovatba a napokban írtam egy cikket a torz fizikumról, azaz olyan testépítőkről, akik aránytalanul sokat edzik az egyik testrészüket, a másikat viszont kihagyják, így végül aránytalan test alakul ki. Ehhez a szakmai íráshoz használtam illusztrációként az én oldalam fórumára kirakott egyik képet. ( [link] Az illetőnek természetesen nem tetszik, hogy rossz példa illusztrálásra van használva, és engem akar jogi felelősségre vonni, mert az oldalam fórumára való képfeltöltésnél olyan szövegbe kell beleegyezni, amely a feltöltött képet automatikusan megteszi az oldalkezelő tulajdonává. Ha ebbe nem egyezik bele, akkor nem is töltheti fel. Állítólag be fog perelni. Esélyes, hogy nyer is? Állítólag nyilvánosan megszégyenítettem azzal, hogy tényt közöltem róla. Szakmai körökben tény, hogy az ilyen aránytalanság, az ekkora hát ilyen vékony lábakkal a rosszul megválasztott edzésterv eredeménye.
2014. máj. 22. 18:22
1 2
 1/13 anonim válasza:
Nincs félnivalód.
2014. máj. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nincs mitől félned, de szerintem nem volt túl etikus tőled, hogy ilyen képet választottál! Sok más(Számodra ismeretlen) képet találhattál volna.
2014. máj. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Azért épp az oldalam egyik látogatójának képét választottam, mert azt ugyebár van jogom használni.
2014. máj. 22. 18:38
 4/13 anonim válasza:
Nyilvánosan kapott egy nem dicsérő kritikát egy szakembertől. De nagy dolog! ... Ezzel az erővel az X-faktoros válogatóra jelentkezők is perelhetnek, hogy egy ország előtt mondják rájuk, hogy tehetségtelenek!!
2014. máj. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Szerintem azért a fejét kitörölhetted volna, hogy ne lehessen megismerni, hisz neked se esne jól ha valahol negatív példa lennél....
2014. máj. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Lehet, hogy jogod van rá, de ne tedd, mert taplóság, és ezzel elijeszted a jövőbeli felhasználókat. Takard ki az arcát, vagy vegyél máshonnan képet, az a legjobb megoldás. Még jobb, ha megkérdezed, bár nem hiszem, hogy beleegyezik.
2014. máj. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%
Nem tetszettek a korábbi válaszok, ezért kiírtad újra a kérdést??
2014. máj. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Semmiképpen nem etikus a beleegyezése nélkül kirakni. Még akkor se lenne az, ha jókat írtál volna róla. A minimum az lenne, hogy kitakarod az arcát, de még akkor is meg kéne kérdezni tőle, hogy beleegyezik-e a dologba, hogy a testét használd illusztrálásnak. De így, hogy meg sem kérdezted, nagyon gáz :S Bocsi, de magyarul egy paraszt vagy. Igazából még az is parasztság, hogy még ide is felraktad a képét. A gyerek helyében én is a jogi dolgon gondolkodnék, és remélem, van is esélye.

Személy szerint én a gyerekkel értek egyet, mert nehogy már akárkiről akármit lehessen mutogatni az illető beleegyezése nélkül :S

2014. máj. 23. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Volt már ilyen kérdésed, és leírtam, hogy személyiségi jogot sértettél.

Ez polgári jogi kérdés, nem "elítélés", hanem adott esetben elégtételre, és kártérítés, illetve sérelemdíj fizetésére kötelezhet a bíróság.

2014. máj. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Nem sértett személyiségi jogot.
2014. máj. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!