Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Pár méterre tőlem egy öreg...

Pár méterre tőlem egy öreg néni kezéből kitépik a táskát és a földre lökik. A rabló az én irányomba futva menekülne. Előkapom az engedéllyel hordott pisztolyom és kétszer hasba lövöm. Elterül a földön, de túléli. Elítélhetnek a védekezésért?

Figyelt kérdés

Elítélnek azért, mert segítettem? Elítélnek, mert feltartóztattam a bűnözőt? Elítélnek, mert más vagyontárgyát akartam megvédeni? Elítélnek, mert megakadályoztam egy bűncselekmény befejezését?


Természetesen Magyarországra vonatkoztatva kérdezem. Tudom, hogy olyan országokban mint Ausztria, Csehország vagy Szlovákia, fel sem merülne ellenem semmiféle büntetőeljárás.


2014. szept. 22. 12:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
57%

Engedéllyel hordott pisztollyal hasba lövöd? Hogy lehet gázfegyverrel hasba lőni valakit? A gáz az oszlik, nem koncentrálódik egy helyre.


Merthogy éles fegyvert biztos nem hordhatsz, csak ha rendőr vagy, vagy esetleg biztonsági őr, de ebben sem vagyok biztos. Gumi lövedék meg megint tiltott.


Úgyhogy valami nem stimmel.

2014. szept. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
60%
Ne hülyéskedj. Ezért még az USA-ban is indulna ellened eljárás. Magyarországon, meg a felsorolt országokban is úgyszintén.
2014. szept. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

1: http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..


2: Ott is olvasni ilyenről, hogy pl. valaki látta, hogy egy sofőrt kirángatnak az autójából és el akarják lopni a kocsiját. Erre a jogkövető fegyveres állampolgár agyonlőtte az erőszakos, de fegyvertelen autótolvajt. Nulla eljárás, nulla vádemelés.

2014. szept. 22. 12:26
 4/23 anonim ***** válasza:
48%

Csuklóból elítélnének, mert túlzott aránytalanság volt. Ráadásul ugyan viselhetsz fegyvert különleges esetben, de ahhoz az kell, hogy közvetlen veszélyben legyél.


Az USÁban is csak akkor nem ítélnek el, ha rád támad valaki és védekezel. Hordj magadnál inkább sokkolót, ami tud lőni is és azzal terítsd le a faszit.

2014. szept. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 szántóvető ***** válasza:
76%
ez nem jogos önvédelem.te magad írtad hogy a rabló menekül.simán elítélnek,főleg hogy kettőt is eresztesz belé.ilyet még a csendőr sem csinál.felszólít majd az is lehet hogy lead egy figyelmeztető lövést a levegőbe mielőtt a rablóra lőne.
2014. szept. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 tetro ***** válasza:
67%

Ezért sitt. Az USAban is meg itt is.

Magyarázd már el nekem, hogy te abban a két másodperc hogyan tudod felmérni, hogy ez nem épp egy filmforgatás amibe belecsöppentél? És miért nem elég a támadót elkapni, miért gondolod úgy hogy neked azonnal jogod van agyonlőni? Dred bíróhoz van szerencsénk?

2014. szept. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
79%

Mutass egy ilyen cikket normális forrásból. Ez az "agyonlövöm, mert csak" szituáció maximum birtokvédelemben áll meg, az is csak Texasban (de lehet már több államban is).

Egyébként igen, lőfegyverre kimondottan nehéz (szinte lehetetlen) engedélyt szerezni, abban sem lennék biztos a helyedben, hogy a másik kérdést feltevő biztosan kapott két fegyverre is engedélyt.

2014. szept. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

4. Van még ilyen a törvényben, hogy aránytalanság? Úgy tudom azt már eltörölték. Tehát ha pl. hárman támadnak rád, de fegyver nélkül, akkor te használhatsz fegyvert. Vagy ha egy kétszer nagyobb ember támad rád fegyver nélkül, akkor is használhatsz fegyvert.

Tehát nincs ilyen, hogyha valaki késsel jön neked, akkor te is maximum késsel védekezhetsz, durvábbal nem. Én így tudom hogy ez még régen így volt (4-5 éve), de azóta nem, mert eltörölték ezt az ostobaságot, hogy aránytalanság.


Fegyvert úgy tudom bárki viselhet, akinek van éles önvédelmi fegyverviselési engedélye. Honnan tudnád reggel amikor felkelsz, hogy aznap veszélyben leszel-e ezért aznap viselheted-e a fegyveredet vagy sem?


Milyen sokkolót ajánlanál? Boltokban szinte csak gázsprayt és gázpisztolyt látok, sokkolót gyakorlatilag még soha nem láttam Magyarországon.


7.

Úgy értettem az azt a kérdést feltevő is én voltam. Azért linkeltem be a saját korábbi kérdésem.


+ Itt van egy cikk, ezt találtam most hirtelen. Röviden: Egy embert egy magát rendőrnek álcázó egyén kiszállásra kényszerített a kocsijából, hogy ugye "lefoglalja", mint a filmekben. De mikor beszállt a kocsiba, akkor gyorsan elmondta a sofőrnek hogy nem is rendőr és most el fogja lopni a kocsiját. Erre a kocsi tulaja agyonlőtte a fegyvertelen autótolvajt. Semmi eljárás, semmi büntetés.

[link]

2014. szept. 22. 12:38
 9/23 A kérdező kommentje:

Találtam jogos védelmi törvényt.

[link]


"Nem büntetendő az a cselekmény, amely a saját, illetve más vagy mások személye, javai vagy a közérdek ellen intézett, illetve ezeket közvetlenül fenyegető jogtalan támadás elhárításához szükséges."


MÁSOK TULAJDONÁT IS MEG LEHET VÉDELMEZNI a kezünk ügyében lévő eszközzel.


"Nem büntethető, aki az elhárítás szükséges mértékét ijedtségből vagy menthető felindulásból lépi túl."


Szóval menthető felindulásból/ijedtségből lépem át az elhárítás szükséges mértékét. Ez is benne van a törvényben. Ott helyben pár másodperce lenne dönteni az embernek hogy mit csináljon, tehát teljesen normális hogy nincsenek percei, órái mérlegelni, mint nektek/nekünk itt most arról, hogy mi lenne a helyes és mi nem.


Akkor elméletben mégis igaz, hogy elvileg egy ilyen tettért titeket sem ítélnének el?

2014. szept. 22. 12:42
 10/23 anonim ***** válasza:
14%

Egyetlen dolgot jól jegyezz meg!


Ha fegyverhasználatra kerül a sor mindig csak fejre! Ellenkező esetben évekig járhatsz az ügyészségre.

2014. szept. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!