Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A tanár kritizálhatja egy...

A tanár kritizálhatja egy tanórán a diák tudását?

Figyelt kérdés
Matematika órán a tanárnő úgy adott ki feladatot hogy nem magyarázta el ( új anyag ) és 3 perc múlva mindenkit lehordott... Vagyis hülye fogyatékosok. De már volt arra is példa hogy a családunkat vagyis a "felmenőinket" szidta. Jó lenne választ kapni hogy ez ütközik e a joggal. ( gondolom igen de hogy mennyire súlyos tett) mert holnap szülői értekezlet és jó lenne felvilágosítani a tanárnőt hogy mit szabad és mit nem.

2014. szept. 23. 15:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Olyan esetben és formában, ahogy felvázoltad, nem teheti meg; erről jó lenne az igazgatót informálni, mivel tanítania kéne, nem pedig a le nem adott anyagot számon kérnie.
2014. szept. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"és 3 perc múlva mindenkit lehordott... Vagyis hülye fogyatékosok"

Speciális iskola?

2014. szept. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Igen, megteheti normális keretek közt. :D


"Jó lenne választ kapni hogy ez ütközik e a joggal. ( gondolom igen de hogy mennyire súlyos tett) mert holnap szülői értekezlet és jó lenne felvilágosítani a tanárnőt hogy mit szabad és mit nem."


Nem ütközik. A felmenő szidást meg bizonyítani is kell pl. hangfelvétellel.

2014. szept. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
A suliban tilos telefon hasznalata es a varos legjobb altalanos iskolaja.... Es nem vagyunk hulyek csak nem magyaraz el semmit. Allitolag egyszer ittasan jott be az5. Orara csak en akkor hianyoztam
2014. szept. 24. 07:19
 15/16 anonim ***** válasza:
46%

" Es nem vagyunk hulyek csak nem magyaraz el semmit. "


Hanyszor hallottam en ezt a kifogast :) Sot, hanyszor mondtam en magam is gyerekkoromban :)


Csak akkoriban a szulok nem a gyerek jogaival foglalkoztak elenken, hanem azzal hogy tanuljon, es nem a tanart ekeztek hanem a gyereket kenyszeritettek ra hogy legyen olyan jo es tanuljon.


Nektek is ezt kell tenni.

2014. szept. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egyáltalán nem normális és helyes dolog ilyeneket mondania a tanítványainak. Írtad, hogy nem magyarázta el az új tananyagot. Egy tanárnak az a dolga, hogy tanítson! Nekem is volt ilyen hülye tanárnőm az általánosban, aki folyton panaszkodott, ha valaki nem értette az anyagot. A szülőknek nem tetszett, hogy oktatás helyett ezt csinálja, úgyhogy a szülőin panaszt tettek az igazgatónak. Az igazgató jó fej volt, mert megbeszélte vele a dolgot. Úgyhogy a tanárnő tanítani kezdett -bár nem kedvesen. De végül megértettünk az anyagot.


Ha legközelebb ilyet csinál, mondjátok meg neki, hogy legalább magyarázza el, mert enélkül nem fogtok semmit megérteni. Tegyük fel pl. olyan szót mondasz a tanárnőnek, amit nem fog megérteni, akkor mondd meg neki, hogy "látja? Magyarázat nélkül semmit nem ér az egész"

2014. szept. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!