Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Anyanyelv megváltoztatására...

Anyanyelv megváltoztatására van lehetőség?

Figyelt kérdés
Mi határozza meg a hivatalos anyanyelvemet? Van rá lehetőség, hogy megváltoztassam? Mi szükséges hozzá? Példaképp ha én ezentúl a Navahó nyelvet akarom anyanyelvemként használni, milyen lehetőségeim vannak?

2015. febr. 16. 12:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
75%

Az az anyanyelv, amit kisgyerekként először elsajátítasz.

Utólag már nem lehet megváltoztatni. A múltat nem tudod meghamisítani.

2015. febr. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
81%

Az anyanyelv nem valami jogi, hanem tényleges dolog. Azon mégis hogyan akarsz külső segítséggel változtatni? Még aki kisgyerekként más nyelvi környezetbe kerül, sokszor annak is berögződésként az eredeti marad az anyanyelve, pedig tökéletesen beszéli a másikat.


Amúgy "navajo" és nem navahó a nyelv neve...

2015. febr. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Azért írtam oda, hogy hivatalos megváltoztatása. A gyermekkorban megtanult nyelv lesz a tényleges anyanyelv, ez egyértelmű, viszont különböző hivatalokba, rendőrségen, bíróságon jogom van az anyanyelvemet használni. Így gondolom kell lennie valaminek, ami meghatározza, hogy mi a hivatalos anyanyelvem.


A Navahó pedig ugyanúgy helyes, mint a Navajo, mindkettő használatos, a nyelvre is. Mivel azonban mi a népcsoportot inkább Navahó néven ismerjük, ezt használtam.

2015. febr. 16. 13:37
 4/23 anonim ***** válasza:
38%
Magyarul navahó!
2015. febr. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
55%
A navahó nem helyes, olyan pedig nincs, hogy "hivatalos" anyanyelv.
2015. febr. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
94%

"viszont különböző hivatalokba, rendőrségen, bíróságon jogom van az anyanyelvemet használni."


Nem.


Az EU-n belül bármelyik tagország nyelvét használhatod hivatali ügyek intézéséhez, ha az az anyanyelved.


De nem a világ összes nyelve közül akármelyiket!


Anyanyelvet megváltoztatni nem tudsz, azt a születési anyakönyvedben vélelmezik a születésedkor.

Ha esetleg valamilyen más nyelvet elsajátítasz anyanyelvi szinten (level:6) akkor az ezt igazoló iratok adhatnak néhány területen könnyítést (például CPL szakszolgálati engedély esetében) de az anyanyelved ettől még nem változik.

2015. febr. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Ha nincs hivatalos anyanyelvem, akkor a bíróságon mondhatom azt, hogy navahó, japán, kínai vagy arab az anyanyelvem, és ehhez igazítva tehessek mondjuk vallomást?
2015. febr. 16. 13:50
 8/23 A kérdező kommentje:
#6 válaszoló kommentjét köszönöm, mert hasznosnak túnik azonban egy kicsit fura nekem az egész. Az anyakönyvi kivonatomba ha benne van, hogy mi a vélelmezett anyanyelvem, az addig rendben, de ha oda olyan nyelvet írtak, amit én egyáltalán nem beszélek?
2015. febr. 16. 13:55
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem mire megy ki ez az egész.

Ha nem beszéled az adott ország nyelvét, akkor hivatalos eljárásban vihetsz tolmácsot.


Mire jó ez neked?

2015. febr. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Csak kicsit különösnek találtam, hogy sehol nincs rögzítve, hogy nekem mi az anyanyelvem. Illetve a fentebb leírtak szerint a vélelmezhető anyanyelvem az anyakönyvi kivonatba rögzítve van.


De a navahó szélsőséges példán elindulva, ha nekem mindkét szülőm navahó, akik Magyarországra költöztek, megtanulták a nyelvet, majd születésemkor magyarul beszéltek és azt írták le, hogy magyar (lesz) az anyanyelvem... majd gyerekként a navahó nyelvet tanultam meg anyanyelvemként, akkor ilyen esetben mi a teendő? Rá vagyok kényszerítve, hogy a születésemkor leírt nyelvet sajátítsam el anyanyelvemként, bármi történik, és a későbbiekben hivatalos ügyekben a magyart kelljen használnom?

2015. febr. 16. 14:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!