Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Anyanyelv megváltoztatására...

Anyanyelv megváltoztatására van lehetőség?

Figyelt kérdés
Mi határozza meg a hivatalos anyanyelvemet? Van rá lehetőség, hogy megváltoztassam? Mi szükséges hozzá? Példaképp ha én ezentúl a Navahó nyelvet akarom anyanyelvemként használni, milyen lehetőségeim vannak?

2015. febr. 16. 12:59
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy rákényszerítve.
2015. febr. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, neked fogalmi problémáid vannak. Az anyanyelv az, amit az anyádtól kaptál, amilyen nyelven ő szólt hozzád és tanított. Ez már a múlt, a múltat nem lehet megváltoztatni. Ezért azt mondasz a bíróságon, vagy bárhol, amit csak akarsz. Legfeljebb a témában való járatlanságodat bizonyítod, és a jövőben eszerint fognak kezelni.

Ki mint veti ágyát, úgy alussza álmát. Amint viselkedsz, aszerint ítélnek meg, és ezen sem tudsz változtatni (esetleg sokkal később, sok munkával, új viselkedéssel).

2015. febr. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
De ha valaha befognak idézni tanúként, akkor ott a legjobb tudomásom szerint el kell mondanom az igazat, vagyis vagy rá vagyok kényszerítve, hogy magyarul mondjak el valamit, csak azért mert születésemkor azt írták egy papírra, hogy nekem magyar lesz az anyanyelvem, és lehet hogy ettől függetlenül egy szót nem tudok magyarul, mert nem ezt a nyelvet tanultam, vagy pedig minden gond nélkül kérhetek egy navahó-magyar tolmácsot a vallomásomhoz?
2015. febr. 16. 14:24
 14/23 A kérdező kommentje:

#12 válaszoló, neked meg szövegértési problémáid lehetnek. Én nem arra vagyok kíváncsi, hogy anyukámtól tanultam-e beszélni, és h miért vagy hogyan.


A törvény és jog témakörben tettem fel egy kérdést, ami valószínű szélsőséges, azonban sok jogszabály van az anyanyelv használatról itt, illetve más országokban is. Akkor pedig szerintem valahol rögzíteni kell, hogy kinek mi az anyanyelve, hogy azt használhassa. Ha pedig rögzítve van, akkor van rá lehetőség, hogy ezt megváltoztathassa az illető? Mert lehetséges, hogy soha életében nem beszélte azt a nyelvet.


Pár szélsőséges példát is írtam, hogy milyen problémák származhatnak, ha nincs rögzítve, illetve ha nem lehet megváltoztatni, én pusztán erre lennék kíváncsi.

2015. febr. 16. 14:31
 15/23 anonim ***** válasza:
Nem vagy rákényszerítve semmire, bármikor kérhetsz tolmácsot. Meg fizethetsz is.
2015. febr. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Olyan nyelven karattyolsz amilyenen akarsz. Senki sem szabja meg.
2015. febr. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

"Ha nincs hivatalos anyanyelvem, akkor a bíróságon mondhatom azt, hogy navahó, japán, kínai vagy arab az anyanyelvem, és ehhez igazítva tehessek mondjuk vallomást?"


Bármit mondhatsz. A bíróságok lényege éppen az, hogy ott a parasztnak jogában áll bármit állítani az égadta világon. Ha nem így lenne nem kellenének bíróságok.

2015. febr. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

"csak azért mert születésemkor azt írták egy papírra, hogy nekem magyar lesz az anyanyelvem"


Ilyet még sehol senki egyetlen papírra sem írt, ne hazudozz itt nekem! Az igazat meg attól függetlenül kell elmondanod, hogy mi az anyanyelved, ez az igazságon nem sokat változtat.

2015. febr. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

"vagy pedig minden gond nélkül kérhetek egy navahó-magyar tolmácsot a vallomásomhoz?

"


Már mi az anyádért kéne kérned? azt alapból elrendelik. De az eddig leírtakból a hülye is látja, hogy anyanyelvi szinten beszélsz magyarul.


Amúgy meg nem navahó hanem navajo, ennyire ne játszd már az idegen nyelvűt mert ez pont nem magyar szó!

2015. febr. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Ez szerintem tök jó kérdés. Simán lehet valakinek akár több anyanyelve is, pl. magyar szülők Amerikában született és felnőtt gyereke, vagy fiatalon kivándorolt személy aki öregkorára teljesen el is felejtheti azt a nyelvet amin először megtanult beszélni. Szerintem ez a te döntésed, és ha megkérdezik azt válaszolod, ami az adott pillanatban a leginkább megfelel a valóságnak. Csak neked lehet hátrányod abból, ha olyan nyelvet írsz be amit nem ismersz :)
2015. febr. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!