Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Behajthatják rajtam anyám...

Behajthatják rajtam anyám közüzemi tartozását, ha az én nevemen van a ház?

Figyelt kérdés
A házunk még kiskorúként került a nevemre. Alapvetően mindig napról napra éltünk, úgyhogy ha nem a nevemen lett volna, lehet már meg sem lenne. Én viszont már évekkel ezelőtt elköltöztem otthonról albérletbe a Párommal, dolgozunk, önellátóak vagyunk (nem napról napra élünk), közben amennyire tudom, támogatom a szüleimet. Most viszont anyám kirakta apámat, mert összevesztek. Apám el is költözött, minden kapcsolatot megszakított velünk. Anyámnak csak alkalmi munkái vannak, ha talál is valami hosszabb távút, onnan rövid úton kirúgatja magát. A nyugdíjig még vagy 10 éve van, és nem is fog sokat kapni. És félek, hogy most, hogy apám se segít neki (mert neki van normális munkája), nem fogja tudni fizetni a számlákat. Nyilván szeretnék neki segíteni, hogy ne kerüljön utcára, de azt nem tudom vállalni, hogy én fizessem a számláit. A szolgáltatók vele vannak szerződésben, de gondolom, ha nem fizet, engem, mint tulajdonost is elővehetnek, hogy fizessek. Mit tehetnék?

2015. júl. 6. 23:08
 1/5 Duenna ***** válasza:

A szolgáltatók először attól hajtják be a tartozást, akivel a szerződést megkötöttek. De ha nem tudnak vele zöldágra vergődni, akkor valószínűleg a tulajdonost fogják megkeresni, és kötelezni a tartozások befizetésére.


Annyit tudsz tenni, hogy leülsz anyukáddal beszélgetni, hogy keressen egy olyan munkahelyet, ami tartós, egyrészt azért, mert nem szeretnéd az összes felmerülő költséget te kifizetni helyette, hiszen neked van már mit kifizessél, másrészt ha nyugdíjat szeretne kapni idős korára, akkor tényleg dolgoznia kellene. Vagyis, kezdje rendbeszedni az életét.


Kezdetben segíthetsz neki úgy, hogy a felmerült költségeknek a felét kifizeted, de mondd meg, hogy ezt így hosszútávon nem tudod vállalni. szeretnél saját családot, és akkor nehéz lesz még anyukádat is támogatni, miközben még munkaképes lenne.


Vagy ha sok betegsége van, akkor szedje össze a betegségeiről az orvosi papírokat, és próbálja leszázalékoltatni magát. Ha nem sikerül, akkor dolgoznia kell. Neki is jobb lenne, ha tisztességes nyugdíjat kapna idős korára. Ezeket megbeszélheted vele, talán lesz hatása.

2015. júl. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos többször próbáltam már beszélni vele erről, de csak széttárja a karját, hogy hát ő most mit csináljon, ha nincs rendes munka. És szerinte azért cserébe, hogy felnevelt, elvárhatja, hogy én meg eltartsam, mert ő 51 évesen már elég öregnek érzi magát ahhoz, hogy már ne kelljen dolgoznia.
2015. júl. 7. 09:09
 3/5 Duenna ***** válasza:

Akkor regisztráltassa magát a munkaügyi központban, ha van korábbi munkaviszonya, akkor kap rá munkanélküli segélyt, ha letelik, akkor kap aktív korúak ellátását, 22.800.-Ft-ot. Ha felajánlanak neki közmunkát, akkor fogadja el, mert kétszer annyit kap, mint az aktív korúak ellátása. Így ki tudja fizetni a közüzemi díjakat, és még marad is neki saját ellátásra.


Az igaz, hogy van olyan törvény, miszerint a gyermeknek segítenie kell a szülőket anyagilag, de nem azokat, akik még munkaképesek.


Ha anyukád nem teszi meg, ami tőle telhető és elvárható, és a gyerekére akar támaszkodni anyagilag folyamatosan, akkor el kell gondolkoznod, hogyan tovább. Ez már a te döntésed. Néha nem ért keménynek lenni, hogy a másikat felébresszük.

2015. júl. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Duenna ***** válasza:
Javítás: Néha nem árt keménynek lenni
2015. júl. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Beszélj elötte vele,majd ha nem hat rá semmi akkor a szolgáltatóval hogy a mérőórákat cseréltessétek le úgynevezett előrefizetős mérőre,ez olyan mint a feltöltőkártyás telefon addig használja amíg van rajt keret,magyarul feltölti X összeggel és mielött lefogyna tölteni-e kell rá,ha nem tölt akkor mindaddig áram nélkül lesz amíg fel nem tölti. Ez talán észhez téríti.

Valamint az olyan szolgáltatást ami nem létszügséglet (TV,internet,vezetékes telefon) mondjatok le az adott címen. (Mobilból azér feltöltőset kell hagyni kapcsolattartásra.

Talán ezekkel mész valamire.

2015. júl. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!