Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van lehetőség közmunka program...

TappancsMancs kérdése:

Van lehetőség közmunka programban a hosszabbítás helyett átkérni magam máshova? Tehát nem a hosszabbítás visszautasítása lenne, mert akkor megvonnak mindent (juttatás v közmunka), hanem hosszabbítás helyett küldenének máshova.

Figyelt kérdés

2015. aug. 13. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A közmunka programban nincs hosszabbítás, határozott idejű munkaszerződés van. Mindenkit kiléptettek, majd újra beléptetnek a következő menetben - akkor lehet máshova.
2015. aug. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ahol voltam két helyen úgy mondták hogy hosszabbítás, de mondjuk a lényeg ugyanaz, hogy ha bemennék a munkaügyibe és máshova kérném magamat az lehetséges? Emberi okok miatt kérdezem.
2015. aug. 13. 17:45
 3/8 A kérdező kommentje:
Lehet hogy kevés infót írtam le - ez úgy megy hogy mielőtt lejárna a szerződés szólnak hogy akarok e hosszabbítást, az ember alapvetően bólint, helyesel és ilyenek. Mi lenne ha hosszabbítást máshol kérnék, vagyis pontos meghatározással új közmunka viszonyt kérnék máshol és ott megmondanám, hogy nem kérek hanem inkább a munkaügyi kirendeltségen kérek máshova munkát.
2015. aug. 13. 18:34
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Nincs hosszabbítás. Ráadásul a partner szervezet "kéri" ki a közmunkást. Ha máshova szeretnél menni, menj el oda, beszédl meg velük, és kérd meg hogy téged kérjenek. Most febr-ig van , lehet hogy közeben is "átkérnek". De ahová menni akarsz, ott kezd ezt tisztázni. Ha nagyon nem érzed most jól ott magad, te kiléphetsz (ők nem nagyon rúghatnak ki, csak extrém esetben). A munkaügyi nem sokat szokott segíteni.. De azt is lehet, most bemész a munkaügyibe és megkérdezed, tudnának-e ők valami munkát adni, mert ahol vagy, nem jó. ÉS ha tudnak, akkor kilépsz.(Bp?)
2015. aug. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a készenléti rendőrségen vagyok közmunkás, hát ott is gusztustalan, ahogy az emberrel bánnak. Kb.úgy érzem magam, mintha börtönbe lennék. Szánalmasak az emberek, hogy ennyire előítéletesek, és képtelenek a dolgok mögé nézni, hogy nem mindenki azért megy el közmunkára, mert semmire nem jó, hanem egyszerűen nem kap más lehetőséget!
2015. aug. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Jól gondold meg, jártam így, kértem, hogy másik helyre tegyenek, még akkor mikor megkérdezték, hogy szeretnénk-e maradni, nem volt probléma, lett másik hely, de még rosszabb volt, mint az előző.
2015. aug. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
persze, meg kell gondolni a cserét, de nekem pl jobb lett...
2015. aug. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Sándor G ***** válasza:

Az egy felesleges hülyeség hogy hosszabitanak, mert ilyen nincs.

egyébként meg nem a segély a lényeg, hanem hogy találj normális munkát ,mégha közmunkának nevezik is azt, legyen elviselhető+ne kelljen megszakadni.

Pl. én a vízügyet hagytam ott, /közmunkán voltam 1hónapig/ xarabb melo nem is létezik, de megmondtam a gátőrnek +a z irodában hogy találtam jobban fizető munkahelyet, oszt ennyi.

hó végén megszüntették a munkaviszonyomat, közös megeggyezéssel, és eljöhettem, nem érdekelte őket hogy hova-és miért.

1hét múlva már az ökinél voltam, igaz megint közmunkásként, viszont most gépkezelőként vettek fel, és a főnők,munkavezető is normálisabb, na meg a pénz is jobb,bizony, havi 66ez.ft., egész délig nyomni kell a gépet..

2015. aug. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!