Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi az, hogy a bűnözőnek joga...

Mi az, hogy a bűnözőnek joga van? Strasbourggal szembe lehet e menni?

Figyelt kérdés

Ugyebár Strasbourban fel lehet jelenteni bármelyik államot, ha úgy érzi az ember, hogy sérült valamilyen joga. Ennek példáját láthatjuk most is amikor nyamvadt börtöntöltelékek jelentették fel a magyar államot, mert embertelen körülmények között tartották őket börtönben.

A kérdésem az lenne, hogy ha én mint a magyar állam azt mondom, hogy nem vagyok hajlandó bűnözőknek fizetni, annak milyen következményei lennének? Az unióból való kilépésen kívül mivel lehetne megoldani, hogy bűnöző ne perelhessen országot? Elvégre is szerintem aki törvényt szeg, annak míg börtönben van nincs joga, és örüljön hogy enni kap.



2015. dec. 11. 12:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem is valahogy el kellene érni, hogy ilyen kártérítések ne történhessenek! Erre jogászok vagy a törvényhozók biztos tudnák a megoldást.
2015. dec. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem, hogy akkor miért nem tiltakoznak, és teszik meg a szükséges lépéseket.
2015. dec. 11. 12:48
 3/22 anonim ***** válasza:
31%
Emberi jog=MINDEN emberre vonatkozik. Egyetlen egy darab ember sincs a Földön, akire rámutathatnál, hogy hát őt nem illetik meg az emberi jogai. Oké? Emberi jog, minden emberé, mindenhol. Egyszerű, mint az egyszer egy. Egyedül Észak-Korea meg fundamentalista muszlim területek azok, ahol nyíltan tagadják az emberi jogokat. Nem véletlenül lettek kitalálva.
2015. dec. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Persze nem véletlen lettek kitalálva. De az ne kapjon már több millió forintot az államtól aki százmilliókat sikkasztott, vagy aki rabolt, ölt, stb. Az emberi jogok szerintem arra nem vonatkoznak aki pont az emberi jogokat hagyja figyelmen kívül mikor bűnt követ el. Teszem azt én összeverlek és kirabollak téged. Milyen jogon követelek én utána pénzt, csak mert szar a kaja a börtönben?
2015. dec. 11. 12:54
 5/22 anonim ***** válasza:
23%
Ugyan annyi joga van egy börtönbe zárt embernek, mint egy kintinek, másban nem egyenlő a bűnöző és egy ártatlan.
2015. dec. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Szerintem viszont egy bűnözőnek nincs annyi joga, mint egy ártatlannak. Aki törvényt sért, azt nem védi a törvény, aki nem tiszteli mások jogait, magának sincs joga.
2015. dec. 11. 13:09
 7/22 anonim ***** válasza:
64%

De pl. az utcán élnek hajéléktalanok, akikre egy négyzetméter terület sem jut egy lakásban sem, akkor most azok is indítsanak pereket?

Az emberi jog nem egyenlő egy négyzetméter számmal, vagy, hogy egyedül WC-zhetek vagy mások is vannak ott.

Ezek már egy jóléti társadalom által kitalált paraméterek az emberi jogot illetően, és egy csomó részén a világnak még ennyi sem jut a becsületes embernek sem, nemhogy egy elítélt bűnözőnek.

2015. dec. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
76%
Millárdnyi ember indíthatna pereket ezek alapján a kritériumok alapján, mert ezeket a juttatásokat ők sem kapják meg.
2015. dec. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Pontosan. Ha a becsületes ember rossz körülmények között él, nem pereli az államot, sőt ha perelné körberöhögnék. Persze a bűnöző egy vagon pénzt vihet el mert sok a csótány a szobájában.
2015. dec. 11. 13:17
 10/22 anonim ***** válasza:
20%
Azzal, hogy az állam bezár valakit, vállalja a felelősséget hogy fenntart neki bizonyos életkörülményeket. Nem kötelessége az államnak senkit etetni, viszont akkor cserébe nem is zárhatja el. Ahogy egy anyának sem kötelessége etetni a gyerekét, viszont ha nem teszi meg, akkor nem maradhat nála.
2015. dec. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!