Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Letöltendő ezért?

Letöltendő ezért?

Figyelt kérdés
BTK szerint, ha egy 18 éves egy másik 18 évessel és egy 17 évessel elszívja az általa megszerzett füvet, akkor 1-től 5 évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. Egyszeri esetben, büntetlen előélet és megbánás esetén ilyenkor lehetséges, hogy az illető letöltendőt kapjon?
2016. jan. 3. 20:44
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

"BTK szerint, ha egy 18 éves egy másik 18 évessel és egy 17 évessel elszívja az általa megszerzett füvet"


Én ezt a részt sehol sem találom.

2016. jan. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 tetro ***** válasza:
volt már példa, hogy letöltendőt adtak erre
2016. jan. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hülyeséget beszéltek!

Enyhítő körülménynek számít, ha valakinek előtte nem volt priusz és őszinte megbánást tanúsít, így felfüggesztettel, vagy próbaidővel megúszhatja az illető.

2016. jan. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 tetro ***** válasza:
63%

21.02

tudom, hogy itt a szövegértés a többségnek nem erőssége, de...

a kérdező azt a kérdést tette fel, hogy lehetséges-e, hogy ilyen esetben letöltendőt kapjon valaki. ha te erre lehülyézel mindenkit, mert az enyhítő körülmények miatt akár meg is úszhatja, ez egy igen butus válasz. hiszen te magad is csak azt írod, hogy megúszhatja, de nem biztos. szóval, kaphat szerinted letöltendőt? :)

2016. jan. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
Letöltendőt ezért nem fognak adni,az igaz h 1-5 év a büntetési tétel,de lehetőség van enyhítésre.Akár egy közérdekű munkával is megúszható.
2016. jan. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Senkit nem hülyéztem le, csak annyit írtam, hogy "Hülyeséget beszéltek"...

Nem mindegy ám!

2016. jan. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy nem biztos, hogy kapnak, ha csak fogyasztók voltak, akkor semmit nem kapnak érte, csak akkor, ha kereskednek is vele, árúsítják.
2016. jan. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 tetro ***** válasza:

21.31

ne röhögtess már. amikor ez a törtvény egy előző fidesz kormány alatt hatályban volt, akkor konkréten egy szál spangliért is csuktak le embert évekre.

2016. jan. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A sok találgatás után lássuk a törvényt:


Btk. 177. § (1) Az a tizennyolcadik életévét betöltött személy, aki

a) tizennyolcadik életévét be nem töltött személynek kábítószert kínál, átad,...


(4) Aki az (1) bekezdés a) vagy ca) pontjában meghatározott bűncselekményt csekély mennyiségű kábítószerre követi el, egy évtől öt évig ... terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


A büntetési tétel tehát valóban egy-öt év, a gyyakorlatban, büntetlen előélet mellett én sem tartok valószínűnek felfüggesztettnél többet,, de a Btk. 82.§ (3) bekezdés szerint kiszabható akár közérdekű munka vagy pénzbüntetés is. Visszaesőként ugyanakkor messze nem kizárt a letöltendő.

2016. jan. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!