Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Aki csalódott már a magyar...

Aki csalódott már a magyar törvényekben, mit lehet csinálni, jobb ön bíráskodni?

Figyelt kérdés

3 éve nyakon akart szúrni egy illető amikor jött felém a kés odatettem a kezem a nyakamhoz hogy nehogy elvérezzek utána, mert kitudja hol kap el, így a mutatóujj és hüvelykujj között a kezemet szét nyírta itt állt meg a penge java része, persze kulcscsont alá is bement. Ahogy löktem el magamtól minden erőmmel rárúgtam így esett be az asztalokhoz, onnantól már a barátaim szaladtak befelé akik összevissza verték, amikor rendőrségi ügy lett belőle felhozták a csoportos testi sértést, hol ott az nem számít amikor valaki késsel megy emberek közé és aki nem tetszik azt leszúrja, mi van akkor ha nem látom és lebénulok a szúrástól vagy meghalok, komolyan mondom mindenki ámulva nézett a tárgyalóban hogy miről van szó. Az persze magától értetődő hogy a másik férfi kapott pár évet, de azt hittük nekünk is adnak valamennyit.

Ezek után érdemes foglalkozni a joggal, rendőrséggel? Úgyis csak a sértettnek lesz kára belőle.


2016. febr. 7. 19:58
 1/5 ConnectCare ***** válasza:
100%

Ahogy löktem el magamtól minden erőmmel rárúgtam így esett be az asztalokhoz...


- jogos védelmi helyzet vége, a veszély elmúlt -


...onnantól már a barátaim szaladtak befelé akik összevissza verték


- veszélyhelyzet nélkül emberek egy földön fekvő másikat összevissza vernek = testi sértés valósul meg -


Az asztalok közé berúgás után el kellett volna venni a kést, ha szükséges lefogni, majd értesíteni a rendőrséget.

2016. febr. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szóló (írónak) tökéletesen igaza van.


"Az persze magától értetődő hogy a másik férfi kapott pár évet, de azt hittük nekünk is adnak valamennyit. "


AKKOR mi a kérdésed? Lecsukták őket, ti meg nem kaptatok semmit. AKKOR????


A rendőrségnek mindent meg kell vizsgálni. Ha a háttérben valaki füvet szívott, akkor azt is, hiába csekélyebb súlyú bűncselekmény ehhez képest:-)

2016. febr. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ha szerinted ez jogos, akkor jogos az is, amikor a romák félholtra vernek valakit, mert elütötte a rokonukat, akinek semmi baja nem történt.


Ugye történt már hasonló eset és mindenki fel volt háborodva!!!


Ez sem volt jogos, le is csukták őket.

2016. febr. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Jogos védelem nem arra van, hogy bosszút álljanak, itt pedig ezt tették a haverjaid.


Viszont a támadót büntették, de a barátaidat nem. Így mégis mi a probléma?

2016. febr. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Majdnem ugyanígy jártam. Néhány éve az iskola mosdójában odalépett hozzám egy gyerek és elvágta a torkom. Elszaladt, nekem meg volt annyi lélekjelenlétem, hogy kimenjek és a saját lábamon mentem le a tanáriba. A rendőrök a személyleírás alapján még aznap elkapták.

Kapott 1 év letöltendőt ( 10 hónapot ült előzetesben, tehát összesen 2 hónap börtönt ), meg egy év felfüggesztettet. A barátaim meg akarták verni. Én is, de mégis sikerült mindenkit lebeszélni róla.

Az egyes jól írta, hogy mi miatt indítottak ellenetek eljárást, ebbe bele se mennék.

Ellenben a második részre válaszolnék. Nem érdemes foglalkozni vele. Ha megtámad, önvédelemből úgy elvered, hogy a hátralevő életében szívószállal eszi majd a rántotthúst. De nem ajánlom hogy rá támadjatok. Rosszul járhattok.

2016. febr. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!