Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az ember 18. születésnapján,...

Az ember 18. születésnapján, vehet-e már cigit és alkoholt?

Figyelt kérdés

Olvasgattam kicsit, egyik helyen azt írják hogy csak másnaptól, másik helyen pedig hogy már aznap is nyugodtan, mivel a 18, az 18.

Elolvastam az erre vonatkozó jogszabályt, és az kimondja hogy :

"6. fiatalkorú: minden természetes személy, aki a 18. életévét nem töltötte be; - 2012. évi CXXXIV. törvény

a fiatalkorúak dohányzásának

visszaszorításáról és a dohánytermékek

kiskereskedelméről".


Na most nekem ez nagyon úgy esik le, hogy aki még nem töltötte be. Viszont, aki már betöltötte, azaz ha 21-én van valakinek a születésnapja, akkor az már betöltötte a 18. életévét.


Nem ? Igen ? Fogalmam sincs, zagyvaság az egész.



2016. máj. 21. 08:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen, de biztos összeszakad az ég, ha még egy napot várni kell...
2016. máj. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

mit kell ezen izgulni

bemész megveszed, ha elkéri a személyit odaadod, max azt mondja, hogy sorry majd holnap.

2016. máj. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ennél azért sokkal többet jelent a nagykorúvá válás.
2016. máj. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Alain Delon ***** válasza:
37%
Ennyi a perspektívád az életre? Gyönyörű!
2016. máj. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Már aznap 18. éves vagy, azt veszel, amit akarsz.


"Ennél azért sokkal többet jelent a nagykorúvá válás."


Egy 18 éves is még sokszor gyerek, ilyen szempontból érthető, hogy csak annyi minden jön le, hogy több mindent (törvényesen) megtehet, az már kevésbé, hogy onnantól például mindent tettéért a teljes felelősség őt terheli. Egyszerűen meg kell húzni valahol a jogi határát a felnőttségnek. Vannak, akiknek a húszas évei közepére nő csak be a feje lágya (valakinek meg soha).

2016. máj. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Te idézed:

"fiatalkorú: minden természetes személy, aki a 18. életévét nem töltötte be;"

Aki BETÖLTÖTTE! - tehát ELMÚLT 18 éves.

Születésnapján még éppen csak annyi, nem múlt el!

2016. máj. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1998 május huszonegyedikén, 0 óra 0 perckor, 0 másodperckor megszületsz. Mondjuk.

1999 május huszadikán, 23 óra 59 perckor, 59 másodperckor leéltél egy teljes évet (minden nap minden másodpercét).

1999 május huszonegyedikén, 0 óra 0 perckor, 0 másodperckor betöltöttél egy teljes évet, már a második éved kezded el, 1 éves vagy.

2016 május huszonegyedikén, 0 óra 0 perckor, 0 másodperckor betöltöttél 18 teljes évet, már a tizenkilencedik éved kezded el, 18 éves vagy. Azt csinálsz, amit akarsz.


A születésnapot is aznap ünneplik, nem másnapon. Mit nem lehet ezen nem érteni?

2016. máj. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

:D nekem nem csak ennyiből áll, szimplán a cigim fogyóban van, a sört utálom de valamit tenni kell, és nekem az az élvezet kell, hogy mostmár ne mondják azt hogy egy szaros vagyok, nem kapom meg :D


Van aki korán érik, van aki 27 évesen is egy nagy takony, ez így van, mindig is így volt :)


Köszi szépen a válaszokat :)

2016. máj. 21. 16:06
 9/9 anonim ***** válasza:

"Aki BETÖLTÖTTE! - tehát ELMÚLT 18 éves."

Nem, pont, hogy nem. Ez tipikusan a "nagyobb vagy egyenlő" és a "nagyobb" reláció összekeverése. A "betöltötte" a "nagyobb vagy egyenlő" ill. az ezzel ekvivalens "nem kisebb" relációt jelenti. Az "elmúlt" jelenti a "nagyobb" relációt.

2016. máj. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!