Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kitúrható így egy feleség az...

Kitúrható így egy feleség az örökségből?

Figyelt kérdés

Az egyik rokonom,nő 50-es,soha nem dolgozott,a férje 60-as és összegyűjtött az élete során pár milliót,amit majd a gyerekeire akar hagyni.

Ezt megteheti?Vagy annak a vagyonnak az 50 %-a is megilletima feleséget?


2016. máj. 29. 17:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Már a házastárs is örököl! Nem csak a gyerekek.

Egyébként nem hagyhatja csak a gyerekeire vagy csak az egyik gyerekre.

A köteles rész jár mindenkinek a törvény szerint és ezzel nem mehet szemben semmilyen végrendelet sem.

2016. máj. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
86%
Sokan el vannak kissé tévedve. A házasság során szerzett vagyon fele alapból a feleség tulajdona, az nem a hagyaték része, nem örökli meg, hanem a tulajdonában marad. A házasság előtti teljes és a házasság utáni fele része képezi az örökséget.
2016. máj. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Az illető férfinek ez a nő a második felesége,az első felesége már meghalt,vele olyan 3-4 évet élhetett,tőle volt 2 gyereke.

Ezzel a 2.feleséggel több,mint 30 éve él együtt.

Mivel a mostoha anya rosszul bánt a gyerekekkel így nem szeretik ők a gyerekek,az apa pedig nem bánta ezt,mert volt aki felnvelte a 2 gyerekét,mosott,főzött rá,viszont az összespórolt pénzt csak a gyerekekre szeretné hagyni majd egyszer.

Mivel évtizedekig külföldön dolgozott így több milliója van,amiről szerintem a feleség pontosan nem is rud hogy mennyi az annyi,mivel ő csak egy eltartott volt,neki sosem számolt be a pénzügyekről.

Szerintem azt gondolja,hogy a nőe lesz a lakás fele,ha ő meghal,a többi pedig a gyerekeké,végrendeletet nem tudom erről lehet e írni.


Én nem vagyok egyik pártján sem,mert a nő tényleg sosem dolgozott,a gyerekkekk ismrosszul bánt,elüldözte őket otthonról a viselkedésével.

Az apa viszont eltűrte ezt,mert kellett neki egy cseléd.

2016. máj. 30. 00:06
 14/16 anonim ***** válasza:
Assz'em most kimegyek hányni...
2016. máj. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Hát,hidd el én sem vagyok jobb véleménnyel a dologgal kapcsolatban,a gyerekekt sajnálom,mert eléggé megsínylették ezt.
2016. máj. 30. 00:38
 16/16 anonim ***** válasza:
Aki lepontozta a 9-es választ, az komolyan azt hiszi, hogy bérelt ingatlanra, vagy szívességi lakáshasználat után, illetve az elhunyt haszonélvezete után neki is jár majd haszonélvezet?
2016. máj. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!