Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Úgy tudom, hogy hivatalos...

Úgy tudom, hogy hivatalos irat estén abból, amit mit aláírok, "jár" nekem is egy példány. Gondolok itt a tanúként aláírt dokumentumokra is. Hol találok erre vonatkozó jogszabályt?

Figyelt kérdés
2016. jún. 28. 18:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Minden téren nem tudok neked nyilatkozni, de büntetőeljárásban tanúként illeték ellenében juthatsz azon nyomozási cselekményekről készült jegyzőkönyvekhez, amelyeken jelen voltál, többnyire kihallgatás és szembesítés a leggyakoribb. Az illeték 100 Ft / oldal, melyet illetékbélyeg formájában kapsz a postán.
2016. jún. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem jár. Kérhetsz, de automatikusan nem adnak.

Illetve bizonyos iratoknál az első másolat ingyenes, de nem mindenkinek és nem minden esetben.

2016. jún. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Illetve hiányos voltam.

Más ugyanis a helyzet a határozatokkal.

A határozatot minden olyan személynek - díjmentesen - kézbesíteni kell, akit a határozat érint, legyen akár tanú, gyanúsított, egyéb. Tehát lényegében a határozatot előre és automatikusan megkapod.

2016. jún. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!