Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogosan büntették meg? Ha nem...

Jogosan büntették meg? Ha nem adna jogszabályt, utazási szabályzatot vagy valamit vki?

Figyelt kérdés

Szóval ma Szegeden a 19-es trollin volt egy ázsiai lány, láttam hogy a bérlete amit szorongat Szeptemberi, az ma még nem volt jó, és odamentem hozzá mondtam neki, kicsit megijedt, de mondtam hogy nekem van ilyen kártyám (amit asztma miatt kapok) hogy ingyen utazok helyi járaton, + vihetek (azaz engem vihet?) valaki.


Amikor jött az ellenőr, mutattam neki, mondtam velem van, de az ellenőr azt mondta hogy előbb látta hogy csak akkor mentem oda hozzá, biztos nem ismerem, és amúgy is ha kísérőt akarok vinni, akkor a kártyának nála kell lennie (na erről sem hallottam még) és még azt is mondta, hogy hivatalosan rokonomnak kellene lennie, ő pedig ugye nem az. (Ez azért érdekes még mindig mert amikor oszt. kirándulásra mentünk, mindig a tanár volt a "kísérőm" h olcsón megússza:D Én meg jó jegyet kapjak, és ott is fogtunk már ellenőrt, és voltunk vonaton is így már ahol ugye kalauz is ellenőrizte a jegyeket, ezért gondolom ez a feltétel se igaz..)

Szóval végül megbüntették.


Ez szabályos volt? Mondtam a lánynak hogy megpróbálok utána nézni ennek, mert szerintem ez jogtalan volt, így bejelöltem FB-n. És ha találok valamit, akkor holnap bemegyek vele a DAKK-hoz és elmondjuk hogy szabálytalanul lett megbüntetve. Viszont sajna neten nem találtam semmit, hogy ennek mi a szabálya, így feltettem a kérdést.


2016. aug. 27. 15:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Miért lett volna szabálytalan? Egyrészt nem volt megfelelő bérlete, másrészt nem is volt a kisérőd.
2016. aug. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A DAKK üzletszabályzata szerint:

"A kísérő személyazonosságát a Szolgáltató nem vizsgálja. Kísérőnek az a személy tekinthető,

aki a kedvezményre jogosult személlyel együtt utazik."

(8.1.4 pont)

[link]


Az hogy valakinek igaza van, nem jelenti, hogy szabályosan jár el. (A jog időnként eltér az igazságtól. Ez van.)


Megér egy misét, hogy elmenjetek a DAKK-hoz.


Pesten- ahol élek - ugyanez a helyzet. Tehát a kísérő személyét az ellenőr nem vizsgálhatja, ennek ellenére itt is van, aki "látta, hogy nem vele van" alapon büntet.

2016. aug. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi, bemegyünk akkor, mert így tényleg szabálytalanul lett büntetve ha ezt mondja ki a szabályzat.


Én is megtaláltam amúgy már:

[link]


Elsőnek meg: Remélem ha te is idegen országba utazol, te is így jársz, és neked nem fog segíteni senki:D

2016. aug. 28. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!