Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelenthetek egy gondatlan...

Feljelenthetek egy gondatlan kutyatulajdonost?

Figyelt kérdés

Vasárnap kutyasétáltatás közben a szabadon levő pinscheremet "megtámadta" ( utánarohant és elkapta és elég csúnyán megharapta) egy szintén szabadon és szájkosár nélkül levő harci kutya keverék. Mindennek az eredménye az lett a lelki sérüléseket leszámítva, hogy a sebei begyulladtak folyt belőle a genny és állatorvoshoz kellett vinnem, ahol altatás során lehetett kitisztítani a sebet. Mondhatni egy kisebb műtétet kellett rajta végre hajtani, ami x Ft-ba került. A kérdésem az volna, hogy sikerült kinyomoznom a kutya gazdáját, megpróbálom megkeresni és kifizettetni vele ezt a bizonyos összeget, azonban ha ezt megtagadná, nem tudom hogy itthon ha feljelentem, akkor azt hogy tehetem meg illetve mennyire veszik komolyan és mik a következményei ennek a kutyatulajdonosra nézve.

Remélem, hogy tudtok nekem segíteni!

U.I: Fájdalomdíj kérhető?

Köszönöm előre is a válaszokat!


2010. ápr. 21. 23:38
 1/4 anonim ***** válasza:

amerikában van fájdalomdíj, de hogy itt is van e..

feljelentheted. ha van biztosítása, még az is kifizetheti a kárt. legyél csökönyös a rendőrségen, kötelesek utánajárni rendesen. ne hagyd hogy legyintgessenek az ügyedre, hogy ennél fontosabb ügyeik is vannak.

2010. ápr. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindenképpen jelentsd fel. Akár komolyabb pénzbírságot is kaphat.


Persze egy kicsit túlozd el a dolgot a rendőrségen, mond hogy téged is majdnem megharapott a kutya, meg stb..

2010. ápr. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nem fizet mindenképpen jelentsd fel!Régebben én is zűrösebb környéken laktam,ahol lakot egy "kissebségi" család is.Ők tartottak egy pitbullt mindenféle oltás nélkűl.Egyik nap póráz nélkűl futkározott az utcán és egy néni pincsiének a nyakát csak játékból megfogta.Azonnal elpusztúlt.Balesetek vannak,de utána kidobták az úttestre a kutyát,mintha elütötték volna.Persze kiderűlt.A nénit nagyon keményen megfenyegették és elállt a feljelentéstől.

Akkoriban hordtam magammal kutyariasztó,vagy gázsprét kutyasétáltatáshoz.

Kártérítésért meg nyugodtan perelhetsz.A perköltség a bűnös terheli.

Mondjuk én azt is korlátoznám,hogy 10 kilónál nagyobb testű kutyát lehessen lakásban tartani.

2010. ápr. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

sziasztok! köszönöm a kommenteket!

Attól eltekintve, hogy én is hibás vagyok azért, mert szabadon volt a kutyám, úgy gondolnám én is, hogy azzal, hogy az ő kutyája jelentős kárt tett az enyémben jobban terheli őt a felelősség, mint engemet!

Na majd kiderül...reméljük a legjobbakat!:)

2010. ápr. 22. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!