Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelenthetek valakit a...

Feljelenthetek valakit a személyiségi jogaim megsértéséért?

Figyelt kérdés
Az van, hogy az egyik oldalon közzétették az én privát facebook oldalam linkjét, az én engedélyem nélkül. Feljelenthetem ezért az oldal vezetőit?
2011. okt. 6. 21:33
 1/9 anonim válasza:
Szerintem igen.
2011. okt. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2011. okt. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyilvános a facebook oldalad? Az üzifalad?

Elvileg akkor, mivel Te magad tetted fel és hagytad nyilvánosan, ő csak a nyilvános tartalmat osztotta meg.

Gyakorlatilag talán lehetne büntetni, főleg ha olyan kontextusban van.

Na de ha besétálsz a rendőrségre, bejelented, hogy pl. a gyakorikérdésekre valaki linkelte a facebookomat és megkérdezte hogy néz ki ez a csaj, tuti mosolyognak egyet és elküldenek, nem nagyon foglalkoznak az ilyenekkel.

2011. okt. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
elözövel értek egyet. és ez azt hiszem a fotókra is igaz ha 18 elmultál
2011. okt. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az üzenőfalamat, képeimet és minden adatomat csak az ismerőseim láthatnak. Viszont azon az oldalon, ahova belinkelte a profilom elég sok a számítógéphez értő ember és attól félek, hogy valaki feltöri a fiókom. Ezért kérdeztem, hogy ez már a személyi jog megsértése-e?
2011. okt. 6. 22:51
 6/9 anonim ***** válasza:
ha feltörik akkor igen de ezt bizonyítani is kell. ha külföldi a szerver és biztos hogy az, akkor nem sok mindent tehetsz. meg szünik fel dobják egy másik országba másik szervere és igy tovább és tovább
2011. okt. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A pereskedés hosszú, jogi csűrés csavarás, stb. Jó ha 2030 januárjában leveszik a linket az oldalról, már ha egyátalán perelhetők.

A megoldás: törlöd a profilod, csinálsz egy újat, és felveszed a rég ismerősöket. Ennél jobbat nem tudok javasolni.

2011. okt. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mért ekkora divat manapság ez a feljelentgetősdi? Túlszaporodtatok és képtelenek vagytok egymás mellett élni?
2011. okt. 7. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

bűncselekmény nem történt

szabálysértés sem történt

polgári jogilag sem ért hátrány nagyon (még)

ezzel nem sértették meg személyiségi jogodat

egy link bemásolása nagyon kevés ehhez

2011. okt. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!