Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez még nem minősül bűncselekmé...

Ez még nem minősül bűncselekménynek?

Figyelt kérdés
Kb 3-4 éve egy olyan munkahelyen voltunk ahol nagyon sokan voltunk (forgatás ) és a végén mindenki futott hogy elérjük a buszt. Én is szaladtam de ha jól emlékszem egy hölgynek véletlen nekiszaladtam de nem vettem észrehogy komoly baja lenne csak kicsit megtántorodott. Véletlen volt nem szándékos, illetve ha baj lett volna biztos szóvá tette volna valaki. Csak rossz érzés ez
2017. jan. 20. 16:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Életed végéig az lesz.
2017. jan. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés
2017. jan. 20. 16:18
 3/14 anonim ***** válasza:

Magyarul lefejeltél egy nőt, aki agyvérzést kapott és két évvel később elhunyt agytumorban. (gondatlanságból elkövetett emberölés)

Hát bűncselekménynek bűncselekmény, viszont ennyi idő után már nem tudják rád bizonyítani.

2017. jan. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Dehogy kapott agyvérzést
2017. jan. 20. 17:09
 5/14 anonim ***** válasza:
Honnan tudod? Tekintve, hogy cserben hagytad?
2017. jan. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem vettem észre hogy bármi lett volna komoly
2017. jan. 20. 17:24
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem kéne más bajával viccelődni
2017. jan. 20. 17:25
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem emlékszem arra hogy elesett volna vagy panaszkodott volna. Tényleg nem volt ez szándékos
2017. jan. 20. 17:41
 9/14 anonim ***** válasza:

3-4 év távlatából? Eltekintve attól az apróságtól, hogy ezt senki már rád nem tudja és nem is akarja bizonyítani bekategorizálhatjuk könnyű testi sértésnek:


164. § (1) Aki más testi épségét vagy egészségét sérti, testi sértést követ el.

(2)Ha a testi sértéssel okozott sérülés vagy betegség 8 napon belül gyógyul, könnyű testi sértés vétsége:2 év

(3) Ha a testi sértéssel okozott sérülés vagy betegség 8 napon túl gyógyul, súlyos testi sértés bűntette: 3 év.


De ne parázz..ha akkor nem indult büntetőeljárás és nem szálltak rád a szervek akkor most már nyugodtan aludhatsz :-)

2017. jan. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ja és semmiképp nem kaptál volna letöltendőt érte! Nagyon max felfüggesztett, de azt is a legrosszabb esetben!
2017. jan. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!