Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez még nem minősül bűncselekmé...

Ez még nem minősül bűncselekménynek?

Figyelt kérdés
Kb 3-4 éve egy olyan munkahelyen voltunk ahol nagyon sokan voltunk (forgatás ) és a végén mindenki futott hogy elérjük a buszt. Én is szaladtam de ha jól emlékszem egy hölgynek véletlen nekiszaladtam de nem vettem észrehogy komoly baja lenne csak kicsit megtántorodott. Véletlen volt nem szándékos, illetve ha baj lett volna biztos szóvá tette volna valaki. Csak rossz érzés ez
2017. jan. 20. 16:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Eltekintve attól az apróságtól, hogy ezt senki már rád nem tudja és nem is akarja bizonyítani bekategorizálhatjuk könnyű testi sértésnek:"


Téged kategorizálhatunk be azon buták közé, akik, bár tudásuk nincs, tanácsokat osztogatnak, természetesen rosszakat.


A kérdező semmiféle bűncselekményt nem követett el. A testi sértéshez szükséges a szándékosság, vagy a gondatlanság. Ebben az esetben az is kérdéses, hogy a testi sértés törvényi delictuma egyáltalán fennált-e?

Tételezzük fel, hogy igen. Az elkövetés időpontjából kitűnik, hogy a cselekmény, amennyiben bekövetkezett, már elévült és ez az elitéltetést kizáró ok.

2017. jan. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

11-es ne zavarjon, hogy

1. jogász vagyok!

2. ha akarták volna rá bizonyították volna

3. még nem évült el ne beszélj hülyeségeket elévülés 5év!

4. nem írtam sehol hogy most felelösségre vonhatják ezért

5 ha valamit nem tudsz ne beszélj hülyeségeket!

6 melyik jogi egyetemre jártál ?


Erről ennyit!

2017. jan. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

12:


1. Dehogy vagy te jogász. Közöd nincs a joghoz. Nem tudom miért kell ilyen nagyot hazudni?

2. Az elévülés nem öt év, hanem az igazodik a cselekmény büntetési tételének felső határához, de minimum három év. Ebben az esetben speciel éppen 3 év.

2017. jan. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Eltekintve attól az apróságtól, hogy ezt senki már rád nem tudja és nem is akarja bizonyítani bekategorizálhatjuk könnyű testi sértésnek:"


Ezen te mit nem tudsz értelmezni?


Nem tudja és nem is akarja..látom ez már meghaladja a képességeid!


A kérdés az volt, hogy a felvázolt helyzet bűncselekmény-e pontosabban fogalmazva volt-e tekintve a múltbéli cselekményre!


Ez bizony testi sértés VOLT! De senki nem jelenti fel 3-4 év távlatából a kérdezőt és ilyet soha nem írtam, hogy feljelentik!


Max könnyű - 8 napon belül gyógyuló -sérülést okozhatott!


Ha ügy LETT VOLNA megúszta volna felfüggesztettel, de valószínűbb, hogy ennél is enyhébben!


Az elévülés meg :-) Tudjuk hogy működik a gyakorlatban..na ne szórakozzál!

2017. jan. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!