Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van félnivalóm?

Van félnivalóm?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy Paypal-ra kapok kissebb nagyobb pénzeket "internetes munkából". (Dollárban, euróban)

Volt olyan hónap amikor 50.000 ft is jött, volt amikor csak 2.800(10dollár). Most februárban pl 8.000ft

Röviden annyi, hogy egy netes játékban szerzek cuccokat pénzért, kellemest a hasznossal szoktál mondani:)


A Paypal fiókomon nincs bankszámla, (amúgy sincs még nekem bankszámlám) a pénzt pedig itt-ott elköltöm.

Vatera, eBay, Edigital stb


Itt mindenki azt mondja, hogy minden bevételt le kell adózni. Utána néztem kicsit, és ezt nem lehetne csak úgy leadózni, ehhez vállalkozói engedély kellene.

(Az meg lehet több lenne mint amennyi bejön évente)

De akkor is van még pár buktató benne.

Magyarul mégha akarnám sem tudnám ezt a dolgot legalizálni. Legalábbis úgy hogy maradjon abból a pénzből valami.



Szerintetek van félnivalóm a nav felől?

Ők egyáltalán látják azt ha én pénzt kapok paypalra, vagy elköltöm valahol?

Csak mert azt mondják a nav még a Vaterát is monitorozza, bár ezt azért kétlem, ők nem az NSA :)

Max böngészik és vadásznak.


2017. márc. 5. 13:45
 1/7 A kérdező kommentje:
Lemaradt: Ne egy egyszerű igen/nem-el válaszoljatok, és ha lehet akkor olyan valaki írjon, aki jártas ebben a témában.
2017. márc. 5. 13:46
 2/7 anonim ***** válasza:
most hogy leadtad a részletes vallomást, van :) csak hülyülök az ilyesmi senkit sem izgat. de azért elárulod, mit játszol és hol adod el? mert jól hangzik :) üdv!
2017. márc. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Metin2.De

Facebook csoportokba hirdettem kezdéskor, de jelenleg már nem mert van pár állandó vevőm.

Mára már elég bénácska játék, de én szeretem.


Amúgy az igaz hogy a NAV nem tudja lenyomozni addig, amíg magyar bankkártyára nem utalom Paypalról?

2017. márc. 5. 14:08
 4/7 anonim ***** válasza:
Lemerem fogadni hogy cs:go :D
2017. márc. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem CS:GO de ismerek olyat aki azon bizniszel:D


De a kérdésre válaszolva, amíg paypalon marad a pénz, és csak annak segítségével költöm el, addig nem lehet baj?

2017. márc. 5. 14:12
 6/7 anonim ***** válasza:

szerintem nem kell félni. kedves hogy ilyen törvénytisztelő adózni akaró polgár vagy de ezt aligha lehet adóztatni :)))


a metinről már hallottam! az nem az a játék az olyan questekkel hogy ölj meg 1 jegesmedvét. ölj meg két jegesmedvét. ölj meg 3 jegesmedvét. ölj meg 4 jegesmedvét ... ? :)


kül. állati menő hogy ezt a bizniszt összehoztad, mert hallani ilyenről néha, de zsír ha tényleg összejön. gratula és további sok sikert :)

2017. márc. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Régen igen, nagyon monoton volt, mostmár nagy szinten azért van benne élvezet. Sokmindennel fejlesztik, de csak nagy szintre.

Azaz mindenképpen ki kell szenvedni legalább egy 90-es szintet hogy pl ilyet lehessen csinálni mint amit én.

(én most 106-os vagyok, 90-ig 2 év volt felmenni annó :D)

2017. márc. 5. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!