Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez a szituáció cserbenhagyás...

Ez a szituáció cserbenhagyás lenne?

Figyelt kérdés

Mondjuk megyek egy utcába autóval, elém szalad egy gyermek, én elütöm , de ismerve ,látva a helyet félek megállni, közben hívom a rendőröket meg a mentőket.


Imént volt itt egy ilyen kérdés, és átgondoltam, hogy én is megyek kirándulni és jobb mindenre felkészülni, ja fedélzeti kamerám van szóval hazudni egyik fél se tudna, se én se aki akar.


2017. júl. 16. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen.
2017. júl. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%

Konkrétan cserbenhagyás, hiszen nem győződtél meg a sérült állapotáról, nem nyújtottál elsősegélyt és hasonlók. De ha pl megállsz, csinálod a dolgod és megjelenik a kiccsalád fenyegetések közepette botokkal a kézben, nincs az a bíróság ami felróná neked, hogy padlógázzal tűntél el onnan. A probléma a bizonyítással van. A kiccsalád az eget is lehazudja majd, ez nem lesz segítségedre. A dashcam előre néz és nem biztos hogy felveszi az oldalról támadókat, neked meg nem az lesz az első dolgod, hogy a kamerát forgasd és közben az életed is mentsd.

Az alapvető életösztönt kell követni, azaz inkább úszd meg ép bőrrel a dolgot, a többi miatt aggódj később.

És egy gázpisztoly ma már alaptartozék legyen az embernél, amikor nyomi 2000 Ft az engedély és kapsz egyet húszezerért. Ezen nem szabad spórolni, mert életet menthet.

2017. júl. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Jól le lettél pontozva, pedig leírtad az igazat, mondjuk érthető mert arra buzdítasz, hogy védjem meg magam, ez pedig lepontozandó.

Csak vicceltem, sok a gyenge láncszem itt is , ők a villa lakók Budán akik még átlag embert nem láttak, nem hogy furcsa környéket.


Utánanézek ennek, bár gázspray-m van ( engem nem tudnak lepontozni szóval írhatom ) két kamerával veszem az utat, egyik engem és a mögöttes forgalmat a másik az utat nézi.

2017. júl. 16. 20:19
 4/5 anonim ***** válasza:

A sprével és a 2 kamerával már többet tettél, mint az autósok 95%-a. Sajnos vannak elmebetegek az utakon, már nem lehet csukott szemmel járni, főleg ha a család is veled utazik. Szinte kötelesség gondoskodni az önvédelemről.

Arra azért ügyelj hogy a spré ne paprika legyen, mert azt a KKV törvény tiltja (hogy miért?).

2017. júl. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tarts be az 50-et. Semmiképp se menj gyorsabban lakott területen! Akkor sokkal könnyebben is fogsz tudni reagálni, fékezni, stb, és az egész ilyet el tudod kerülni!
2017. júl. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!