Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelenthetek valakit rágalma...

Feljelenthetek valakit rágalmazás címén abban az esetben ha facebook messengerben, csoportban, tehát rajtam kívül még 4 ember látta?

Figyelt kérdés
Az illető konkrétan nem írta le, de egyértelmű utalást tett arra, hogy loptam (tolvaj vagyok). Ezt nem tudja semmivel bizonyítani nekem viszont van tanúm aki igazolná az én igazamat.
2017. dec. 23. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Ilyenkor tedd fel a kérdést magadnak. Megéri?
2017. dec. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A rágalmazás minősített esetéhez szükséges, hogy nagy nyilvánosság előtt történjen, válaszom tehát: feljelentheti. 2012. évi C. törvény - a Büntető Törvénykönyvről, 226. §.
2017. dec. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
És 4 ember az nagy nyilvánosság?
2017. dec. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát megítélésem szerint, ha az elkövetőn és a sérelmezetten kívül más is hallja, látja az már nyilvánosság.
2017. dec. 23. 19:35
 5/7 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak meg üzenem, hogy persze hogy megéri, nem fogom hagyni hogy belegázoljon ez az utolsó senki a becsületembe!
2017. dec. 23. 20:23
 6/7 anonim ***** válasza:
Négy ember az nem nagy nyilvánosság, de csak a Btk. 226. § (2) bekezdése kívánja a nagy nyilvánosságot, az (1) bekezdés nem.
2017. dec. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Most akkor mi van? Loptál vagy nem loptál?
2017. dec. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!