Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van-e minimum értékhatára a...

Van-e minimum értékhatára a rendkívüli felmondás indokául szolgáló "gondatlanságból elkövetett károkozás"-nak, és ha igen mi ez?

Figyelt kérdés

Pénztáros vagyok (voltam) egy multiban. Véletlenül 2000 helyett 20 000-et ütöttem be a kasszámba, és ennek megfelelően adtam vissza a vevőmnek (több mint 18 ezret)

A vevő másnap visszajött, és visszahozta a pénzt (biztos lelkifurdalása támadt) Engem meg megvádoltak, hogy "összejátszottam a vevővel". Rendkívüli felmondással akarnak elküldeni - az összejátszást nem tudták rámbizonyítani - nem is történt ilyen (rossz napom volt...ennyi)Ezért érdekelne - mert így, ha jól tudom, még munkanélküli segélyt sem kaphatok... Na meg ki alkalmazna ilyen elbocsájtó papírral???


2008. nov. 9. 20:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez a gondatlanságból elkövetett károkozás meg sem valósult, mivel a vevő visszavitte az összeget, így nincs ilyen alap a felmondásra.

Helyezz kilátásba egy munkaügyipert, szerintem lenne atása.

2008. nov. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

A vevő visszahozta a pénzt, mint fentebb említettem. Pont ezzel "ásta meg a síromat" - mert ráadásul fél óráig ott könyörgött állítólag, hogy "...de ugye emiatt nem lesz baja annak az aranyos kis pénztároshölgynek???"

Ebből pedig lángeszű biztonsági főnökünk azt a következetést vonta le, hogy régebbóta "csináljuk" ezt már kisebb összegekkel - most megpróbáltuk nagyobbal, de én beijedtem, és rátelefonáltam: hozza vissza, mert akkor nem lesz baj (,,,no persze, én ilyen h..lye vagyok...)

Tiszta rémregény - és erről ő meg van győződve...

Mindenáron azt akarta, neki "valljam be a dolgot, és elsikáljuk a falakon belül" - különben hívja a rendőröket, és majd azok "kiszedik belőlem"...emlegetett hazugságvizsgálót is...Mondtam, hogy állok elébe! Ezen aztán ő borult ki - már hogy nem mondtam azt amit ő akart hallani, csak azt ami az igazság!

2008. nov. 9. 22:27
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
Ur Isten te szegeny! Menj el egy ugyvedhez, vagy a cegnel is van munkaugyis, de ki tudja mit mond el neked, talan nem a jogaidat, hanem hazudik! Jobb az ugyved, kerdezd meg hogy mik a jogaid! Szornyu ez az orszag! Hivd fel a munkaugyi birosagot, es kerdezd meg! Ne hagyd hogy megalazzanak! Es a fonok? Szegyellje melysegesen magat hogy nem all melled! Mondjal fel te inkabb, igy ugysem fogsz tudni dolgozni, mert mindig csesztetnek. Nagyon sajnallak! Ha tudnal akkor menjel ki kuldoldre hagyd ott ezt a szeme... orszagot!!!
2008. nov. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy a főnököm is jelen volt ennél a "meghallgatásnál", és a felvétel (kamera) alapján ő is elhitte, hogy bűnös vagyok - én azt nem is állítottam, hogy nem történhetett ilyen, csak azt, hogy nem tudatosan tettem...mondom, nem voltam, vagyok jó passzban (de ez nem ide tartozik, meg nem is mentség) Figyelmetlen voltam, de nem vagyok se sikkasztó, se tolvaj!

Tovább úgysem szeretnék ott dolgozni ezekután( bár nagyon szerettem - minden "rabszolga feeling" ellenére)

Külföld?? 50 évesen?? Hmmm...

2008. nov. 9. 23:14
 5/15 anonim ***** válasza:
90%

Ha regota ott dolgozol, akkor a fonok jobb lenne ha magaba szallna. Ez egy penztaros eseteben elofordul. Nagyon sajnallak, es ilyen mindenkivel elofordulhat!

Az orvos pedig a betegben hagyja a rongyot, meg a tut. Mert mar hallottam ilyet.

Ugyhogy aki dolgozik az teved, aki nem dolgozik annak nincs mit tevednie. a, nem tudom mit irjak, de tenyleg sajnallak!

2008. nov. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Két és fél éve dolgozom ott - a nyitás óta...

"Túléltem" 5 vevöszolgálati igazgatót, és 5 áruházigazgatót - ez van.

Köszönöm az együttérzést.

2008. nov. 9. 23:47
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

a biztonsági főnök azért "borult ki" , mert ő tudja, hogy ilyen alaptalan váddal nem tud azonnali felmondással kirugni.

Ha te sem akasrz ott dolgozni ovább, nyugodtan ajánld fel a közös megegyezést, vagy mondd , hogy a munkaügyi bíróságra mész, és még rágalmazási pert is indítasz.

A lényeg, hogy ne hagyd magad!!

2008. nov. 10. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
79%

Ez a hagyd itt ezt a szemét országot megjegyzés nagyon tetszik...

Egy nagy áruházról van szó. Vegyük csak sorra őket:

Tesco - Anglia

Auchan - Franciaország

Cora - Belgium

Penny, Lidl, Aldi - Németország

Kaiser, Spar - Hollandia


Tényleg azok a fránya, szemét magyarok :)


De most nem ez a lényeg.

Az általad elmondottak nem alapoznak meg rendkívüli felmondást. Az meg amit előadott a biztonsági igazgató, az aljas rágalom. Hazánkban alkotmány adta jogod az ártatlanság védelme, így jelezd felé, hogy addig, amíg igazát nem bizonyítja, addig maradjon a széke és a kamerái mögött és szorgosan figyelje, hogy ki mit tesz.


Úgy gondolom, hogy az áruház biztonsági rendszere nem igazán teszi lehetővé azt, hogy így "seftelj" egy vevővel, akivel összejátszanál. Hiszen kasszazáráskor kiderülne a hiány. Tehát ez abszolút életképtelen dolog.


Bepróbálkoztak, hogy végkielégítés nélkül meg tudjanak szabadulni tőled. Ne hagyd magad, jelezd, hogy a következő rágalmazásnál munkaügyi pert indítasz.

2008. nov. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, ma beszéltem egy (ingyenes jogsegélyszolgálatos) ügyvéddel - sajna nem "sikkasztottam" annyit ;o) hogy teljen rendesre - Ő azt mondta, elküldhetnek ezen az alapon, mert a "gondatlanságból való károkozás" teljesen rugalmasan értelmezhető...

Egy esélyem, ha meg tudom győzni a személyzeti igazgatómat, hogy közös megegyezéssel küldjön el, vagy az MB-hez fordulok...a rágalmazás okán.

Szerdán megyek hozzá, már a papírjaimmal együtt.

2008. nov. 10. 10:28
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Munkaügyi pert kell indítani. Te fogsz nyerni, az tuti. Sőt, szerintem még rágalmazásért fel is jelenthetnéd őket.
2008. nov. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!