Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van-e minimum értékhatára a...

Van-e minimum értékhatára a rendkívüli felmondás indokául szolgáló "gondatlanságból elkövetett károkozás"-nak, és ha igen mi ez?

Figyelt kérdés

Pénztáros vagyok (voltam) egy multiban. Véletlenül 2000 helyett 20 000-et ütöttem be a kasszámba, és ennek megfelelően adtam vissza a vevőmnek (több mint 18 ezret)

A vevő másnap visszajött, és visszahozta a pénzt (biztos lelkifurdalása támadt) Engem meg megvádoltak, hogy "összejátszottam a vevővel". Rendkívüli felmondással akarnak elküldeni - az összejátszást nem tudták rámbizonyítani - nem is történt ilyen (rossz napom volt...ennyi)Ezért érdekelne - mert így, ha jól tudom, még munkanélküli segélyt sem kaphatok... Na meg ki alkalmazna ilyen elbocsájtó papírral???


2008. nov. 9. 20:09
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat... Megoldódott a gondom, végülis személyzeti igazgatóm emberségesnek bizonyult!

Közös megegyezéssel bontottunk szerződést - így kaphatok munkanélküli segélyt is, ha kell. Sőt, felhatalmazott, adjam meg őt referenciának, ha új helyre megyek - nem akar ő nekem rosszat, sajnál engem, mert a vevők szerettek (ez lett a vesztem :S)

Egyenlőre azonban (passzív) betegállományban vagyok...

2008. nov. 10. 18:57
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
.....KHM....Az összes multi és rabszolga-had bekaphatja.........:)))))
2008. nov. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
;o) - ez utóbbihoz csatlakozom...csak várják meg míg kinő :D :D :D
2008. nov. 11. 00:43
 14/15 anonim ***** válasza:
:D:D:D:D
2008. nov. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Nagyon sajnálon, hogy csak most találtam meg a kérdésedet.

Ez a szokasos menet. Jól megijesztenek mindenfélével és utána még ők voltak nagylelkűek, hogy aláírják a közös megegyezéses papírt. Hát nem így van.

A helyzet a következő: Bárhogy szűnik meg a munkaviszonyod, kaphatsz munkanélküli ellátást. Ha ők mondták, hogy rendkívüli felmondás esetén nem kaphatsz, akkor félrevezettek (valószínáleg pont azért, hogy aláírd a közös megegyezéses megszüntetést)

Sokkal jobb helyzetben lettél volna, ha rendes felmondással küldenek el, a rendkívüli pedig valószínüleg nem állt volna meg a bíróság előtt. Néhány milliót megtakarítottál a munkadódnak. Tényleg sajnálom, hogy nem találtam meg korábban a kérdésedet.

A www.felmondas.info oldalon találsz egy ingyenes tanulmányt, ahol pont ez a téma van részletesen körbejárva. Remélem, hogy hamar találsz másik munkahelyet és legközelebb biztos tudásod lesz egy ilyen helyzetben.

2009. nov. 15. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!