Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan nyújtsak?

Hogyan nyújtsak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Lenne néhány kérdésem az edzés utáni nyújtással kapcsolatban. Én edzés után úgy 30 percet szoktam nyújtani elég intenzíven, amivel elsősorban az a célom, hogy hajlékonyabb legyen, másodsorban pedig edzés után amúgy is ajánlott. Na már most ez nem tesz kárt, hogy nagyon intenzív? Másrészt nyújtás közben "kifeszítve" legyen a térdem vagy kissé behajlítva?

2021. febr. 7. 16:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy intenzív? Ha nagyon erőlteted, az nem jó. Amúgy meg a 30 perc nagyon sok szerintem.
2021. febr. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Edzés előtt ajánlott 15 perc bemelegítés/rávezetés a fő edzésre, én úgy szoktam, hogy az első 10 percben az adott izomcsoportra nyújtok (amire bemelegítés után edzeni szeretnék), majd az azt követő 5 percben rávezető gyakorlatokat csinálok. Ezek után elkezdem az edzést, majd miután végeztem levezetésként én plank-et szoktam tartani, 3 perc ugrálókötelezés, majd 2 perc enyhébb nyújtások. Az edzés utáni nyújtásról úgy tudom befolyásolja az izom regenerálódás idejét, ezért sem szabad túlzásokba esni. 30 perc rengeteg idő és ez miatt ahogy írtad intenzívnek is érzed.

Teljesen nyújtott könyökkel, térddel nem szabad edzeni, például húzódzkodás esetében, ha hirtelen engeded le magad, vagy teljesen elengeded magad és csak lógsz a levegőbe a könyöködnek nem fog jót tenni, ezért ajánlott kissé behajlítva, így az adott gyakorlat is hatékonyabb és a sérülésveszélye is kisebb - guggolásnál ugyanez a helyzet.


Nyújtásnál arra figyelj, hogy a fő edzés köré építsd, tehát adott napon az adott izomcsoportra összpontosíts.

[link]

[link]

2021. febr. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!