Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futás előtt vagy után érdemes...

Futás előtt vagy után érdemes magnézoumot szedni?

Figyelt kérdés
Olyat is hallottam, hogy teljesen mindegy, de ha mondjuk 30 perc múlva elmegyek futni, akkor előtte már annyi idő alatt elkezd hatni a magnézium?

2023. aug. 7. 20:01
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
A magnézium egy ásványi anyag, nem egy gyógyszerkészítmény hatóanyaga, így értelmezhetetlen, hogy edzés előtt vagy után szeded be a boltban vett izédet, meg hogy hány pár perccel. A napi összmagnézium-bevitel számít. Az is lehet, hogy az étrended alapján nem is szorulnál célzott magnéziumpótlásra, mert a szervezetednek laboreredmény alapján nincs belőle hiánya, csak hát az emberek manapság a trendnek megfelelően laboreredmény nélkül, találomra szedegetnek mindenféle tápkiegészítőt csak azért, mert ezt olvasták a Házi Patikán, vagy mert láttak egy videót YouTube-on.
2023. aug. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
At edzések előtti stressz, illetve a futás közbeni hamar elfáradás miatt szedném, ezért kérdeztem.
2023. aug. 7. 20:28
 3/9 A kérdező kommentje:
A vitálkapacitásom fejlesztéséhez kellene kis segítségnek.
2023. aug. 7. 20:28
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

"edzések előtti stressz, illetve a futás közbeni hamar elfáradás miatt"

Mitől vagy stresszes edzések előtt? Miért erőlteted a több futást? Amennyit jólesően meg tudsz csinálni rendszeresen, annyi épp elég az egészséged és az erőd fenntartásához.

2023. aug. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mert fizikai alkalmasságin fogok részt venni, ahol futni is kell, adott távot x idő alatt. És hiába készültem rá ezelőtt is, akkor is rástresszelek, hogy nem sikerül.
2023. aug. 8. 17:34
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Mi lenne a következménye, ha nem sikerülne? Mit veszíthetsz?
2023. aug. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Önbecsülést max, de újra lehet csinálni egy idő után. Csak a tudat, hogy volt és még van időm készülni, de mégse sikerül, nagyon frusztrál.
2023. aug. 9. 17:12
 8/9 anonim ***** válasza:
25%

Nem tudom aktuális-e még a kérdés, de szerintem ha a távot le tudod futni, akkor nem a magnézium lesz a "stressz" megoldása.

Itt pszichésen kell magadat rendbetenni és felkésziteni. Sokakkal találkozok (és lehet Te pont ugyanazt érzed), hogy futás közben azon agyal, hogy vajon sikerül-e? Ezzel olyan nyomást tesz magára pszichésen, hogy elkezdi azt érezni, hogy meg kell állnia, nem bírja stb.

Szóval ezt tanuld meg kiiktatni, ha kell kérj segítséget hozzá. Ez psziché, nem magnézium.

Ne izgulj sikerül-e. Élvezd és menni fog! Ez tuti!


Ha túl vagy rajta, akkor gratula. Gondolom sikerült:)

2023. aug. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, még nem csináltam végig :) még 1 hét
2023. aug. 18. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!