Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A sprinter futók, hány évesen...

A sprinter futók, hány évesen kezdik a karrierjüket, ill mikor kezdenek rá készülni?Már gyerekként? Ill. hány jó év lehet 1 jó futóba profiként?

Figyelt kérdés
Most az atlétikai vb-n egészen megtetszett ez a szám, én nem tudnám csinálni, nem ezért kérdem, csak nem ismerem ezt a világot. Már gyerekként elkezd futni aki sprinternek készül? (azt se tudom hogy igy hivják e a számot). Napi mennyi gyakorlást kiván? Hogy képzeljem el, a versenyen kivül, a sprinter egésznap futkározza a pár száz métereket és edz? Ez nem unalmas mondjuk naphosszat 100-200 métereket futkosni? Hány év profi karrier lehet 1 jó futóba? Ebből meg lehet élni, illetve a profi karrier utáni életre lehet gyüjteni pénzt? (mint a focisták baseballosok , forma1 nascar stb, tehát ott 1 jó játékos versenyző ha befejezi a profi pálya futását se valószinü , hoy utána dolgoznia kell...)
2023. aug. 29. 16:15
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Én nem vagyok szakértő, de szerintem úgy 7-8 évesen kezdik el vagy kicsit később. Eleinte még nem sprinterkednek. Nem csak futkározza a 100 métereket. Szoktak guggolgatni is 80-100 kilós súlyzóval, vagy helyből svédszekrényre ugrálni. Olyant is csinálnak, hogy gumikötéllel vontatnak másokat, netán olyan is van, hogy valami fékezőernyőt húzva maguk után futnak. Úgy 10 jó évük biztos lehet.
2023. aug. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi ilyen sok edzés?
2023. aug. 29. 19:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Néhányan biztos megélnek belőle.
2023. aug. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi
2023. aug. 30. 12:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze nem Magyarországon.
2023. aug. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Magán az atlétikán belül ez a szám milyen népszerü?
2023. aug. 30. 15:53
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyok sprinter, hobbi hossútávfutó vagyok, de ismertem pár sprintert meg más atlétát, meg van némi fogalmam az élsportról máshonnan is.


Korán kezdik, a 7-8 év amit más írt, reális, de nem feltétlenül specializálódnak egyből sprintre. Eleinte sokféle atlétikai számban kipróbálják magukat, illetve mikor szakosodnak sem mindig véglegesen eldöntött eleinte. De kamaszkorukra máe kiemelkedő eredmények kellenek rövidtávfutásban, hogy legyen esélyük felnőttként élvonalba kerülni. De Magyarországról világszintű élvonalba kerülni nem túl esélyes, sokadik olimpiai és vb induló amit ebben el lehet reálisan érni. Megélni sem lehet belőle felbőttként itthonról indulva.


Nem, nyilván nem csak sprintelgetnek, megvan ennek is az edzésmódszertana, ami a sprintelések mellett áll erősítő edzésekből, alapozó edzésekből, mobilizáló edzésekből, stb., stb.


Másovonalas sprinterekkel volt hogy elmentem edzeni, ami érdekes volt, hogy tök más dombozó edzésük volt mint a hosszútávfutóknak. Mi azt csináljuk, hogy megtoljuk az emelkedőt, de inkább 90%-on mint 100%-on, majd lefelé kocogás, aztán újra fel, és így mondjuk 10 kör. Ők ezzlszemben 100% erőkifejtéssel futják meg, majd lefele séta, és ha nem fújták ki teljesen magukat, akkor meg egy kis pihi, a lényeg, hogy nekik kvázi regenerálódniuk kell a következőre, mert az övék kvázi erősítő edzée, hogy max teljesítményen dolozzanak az izmaik.

máj. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!