Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Megterhelő munka mellett...

Megterhelő munka mellett milyen sportot javasolt végezni?

Figyelt kérdés
A munkám során nagyon elfáradok, 12 órában folyamatosan megyek, kapkodok, napi 12 ezer lépést teszek kb. A lábaim lényegében folyamatosan fáradtak, fájnak. A szabadnapok nem elegek ahhoz, hogy pihenjek, mert otthon is van tennivaló. Viszont IR-es lettem, szükséges lenne életmódot váltanom, hogy ne alakuljon ki a diabetes. Diéta mellé kellene a rendszeres mozgás, de egyenlőre el sem tudom képzelni, folyton fáradtan és fájó lábakkal mihez lenne erőm. Ha elvonatkoztatok attól, hogy szeretek a természetben sétálni és biciklizni, az otthon végezhető sportok közül a jóga egyedül az, amit szeretek. Gondoltam egy futópadot beszerezni, de az szintén főképp a lábaimat terhelné. Hagyjam ezt, vagy épp ellenkezőleg, talán megerősödne a lábam és jobban bírná a napi terhelést? Segítenétek, akik jártasak ebben?
2023. nov. 9. 09:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%
sakk :)
2023. nov. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
de komolyan: úszás
2023. nov. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"A munkám során nagyon elfáradok, 12 órában folyamatosan megyek, kapkodok, napi 12 ezer lépést teszek kb. A lábaim lényegében folyamatosan fáradtak, fájnak. A szabadnapok nem elegek ahhoz, hogy pihenjek, mert otthon is van tennivaló. Viszont IR-es lettem, szükséges lenne életmódot váltanom"


Ha életmódot akarsz váltani:

1. Nem lenne szabad napi 12 órákat dolgoznod.

2. Nem normális dolog, hogy folyamatosan fájnak a lábaid. Hány kiló vagy és milyen magas?

3. Az életmódváltás nem csak, nem feltétlenül arról szól, hogy mozogj többet. Lehet, hogy fontosabb lenne az étrendeden változtatni és/vagy azon, hogy rendszeresen és megfelelően jól kialudd magad, és/vagy eleget igyál, és/vagy tedd le a cigit/alkoholt/drogot/stb., stb.

2023. nov. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%

Utóbbival egyetértek, ez bonyolult összetett dolog és mindenkinél egyedi. Én étrendváltással úgy fogytam hirtelenül 16 kilót, hogy nem kezdtem bele sportolásba. Alapvetően túráztam sokszor és pont "véletlenül" akkor többet is, de nem az vitt le annyi kilót.


Az pedig már alapból problémás nekiindulás, hogy fájnak a lábak. Az úszás alapvetően nem rossz és a víz valamikor segít, de igazából ahhoz is a lábat terheljük. :/

2023. nov. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
ha tényleg ennyit mozogsz akkor nem a sport hiánya a gond, étkezési szokásaidon kell változtatni
2023. nov. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Az úszás alapvetően nem rossz és a víz valamikor segít, de igazából ahhoz is a lábat terheljük."

De pont az a jó az úszásban, hogy a víz felhajtóereje tehermentesíti a lábat, szóval annyira nem megterhelő, mint a szárazföldi mozgás.

2023. nov. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A mozgás elég ami a munkádban van. Az étkezésedet kéne gyökeresen megváltoztatni mind minőségre, mind mennyiségre, mind rendszerességre. A 12 oras muszak melett gondolom alig van idod normalisan leulni enni, az is rendszertelen es gyorsan megeheto dolgok.

Ezt kellene minosegi etelekbol rendszeressé csinálni.


Tokeletes, edzett formaban pincerkent nekem is fajtak a labaim. Napi 12-20kmt mentem es bizony azon semmi nem segit.


Ha jogazni van kedved akkor jogazz. Lelki egeszseghez is hozzajarul az meg a fogyashoz.


Eletmodvaltasba szinten beletartozik a rendszeres napi bioritmus, megfelelo mennyisegu es minosegu alvas es stresszmentesseg. Ezekre is figyelj

2023. nov. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 NTBS ***** válasza:
0%
Darts, póker, e-sportok.
2023. nov. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Otthoni tennivalókat kihúzni a listáról és irány jógáznibés PIHENNI! Meló után pedig polcold fel a lábaid és feküdj egy 30 percet.
2023. nov. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Thai-chi
2023. nov. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!