Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Pár napja kocogok és nem...

Pár napja kocogok és nem tartom megterhelőnek. Már az elejétől 177-180 a pulzusom. Gyorsabb gyalogláskor 167-170. Szeretném felemelni a gyorsaságot, de nem tudom, lehet-e ilyen magas pulzus mellett? Nincs szívbetegségem.15 kiló túlsúly van.46/N.

Figyelt kérdés
Köszönöm.
2016. febr. 19. 11:21
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Le kell fogyni, szálkásító étrendet ajánlok. Mellé mehet a kocogás, keress rá az aerob edzésre. Ajánlom még a Sárga Kapszulát, hogy olvasd el. Nem kell feltétlen testépítő jellegű edzést végezned, de a táplálkozás szépen le van benne írva.
2016. febr. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Köszi, de egyértelmű a számomra, hogy le kell fogynom.

Nem ez volt a kérdésem....

A hagyományos étrendi mintákat nem tudom követni, mert egy halom dolgot nem eszem.

2016. febr. 19. 11:56
 3/26 Szabi.L ***** válasza:

Nem lehet egyik napról a másikra fejlődni. Kocogásnál 180-as pulzus azt árulja el, hogy elég alacsony az állóképességi szinted. Ha 180-as pulzus nem megerőltető, akkor ott valami hiba van. 46 évesen ekkora pulzus már maximális terhelésnek számít.


Ahhoz, hogy fejleszteni tudd a gyorsaságot, fokozatosan hétről hétre emelni kell az intenzitást. Vagy a távot, vagy a sebességet picit stb. A gyorsaság viszont nem fejleszthető anélkül, hogy ne erősítenéd meg a lábizmaidat, tehát valamilyen kiegészítő gyakorlat,edzés mindenképp kelleni fog.

2016. febr. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Igazad van Szabi! Még egyelőre tényleg nem olyan jó az állóképességem. Ezt abból is látom, hogy naponta tornázom otthon is, de ez viszont eléggé kifullaszt. Persze, nem fogom abbahagyni sem az otthoni tornát, sem a kocogást, csak ez a magas pulzus gondolkodtatott el.

Rendben! Akkor fokozatosan emelem a távot és a gyorsaságot a magas pulzus ellenére. Köszönöm.

2016. febr. 19. 12:33
 5/26 anonim ***** válasza:
ha 170 a pulzusod, az azt jelenti, hogy neked még bőven elég a tempós séta is. sőt, azt hogy talán túl nagy a tempó...
2016. febr. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Hmm. Még akkor is, ha a lassú kocogás közben még a levegővétel sem megerőltető? (Az otthoni tornára azért ez nem mondható el.)

A sétától viszont (+odafigyelek a kajára és kerékpárral közlekedem) egy dkg-ot sem tudok fogyni.

Ettől a gyorsabb sétától és lassú kocogástól viszont sikerült leadnom már valamennyit.

Mit gondoltok ezekről? Köszönöm előre is válaszokat.

2016. febr. 19. 13:13
 7/26 Szabi.L ***** válasza:

A két mozgás teljesen más jellegű. Az otthoni torna, bár nem írtad le pontosan mit takar, de nyilván több izommunkát vesz igénybe ,mint a kocogás, ami ciklikus mozgás és nem kifejezetten kell túl sokat mozogni az izomzatodnak, ellentétben egy guggolásnál, ahol sokkal nagyobb a mozgásterjedelem.


Azt még hozzáteszem, hogyha kifejezetten zsírégetés a célod, akkor 130-as pulzus főlé nem célszerű menni. Ha mégis szereted a keményebb edzéseket, akkor az intervall módszert ajánlom.


A fogyás elsődlegesen az étrendeden múlik, a sport csak kiegészítés. Ha gondolod írd le mit és mikor szoktál enni, akár a tegnapi napod. Hátha tudok segíteni.

2016. febr. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Értem.

A keményebb edzés jó lenne, de a pulzusszám miatt sem mertem eddig és nem is bírnám még sajna.

Katus Attila videójára szoktam tornázni, de csak pár percig bírom, mert utána már kifulladok.

A pihenés meg folytatás valahogyan nekem nem megy, csak a folyamatos. A pihenési időben azt érzem, mintha 10 km-t lefutottam volna és hulla leszek, nem nagyon tudok tovább mozogni.

A folyamatostól viszont nincs ilyen érzésem, csak a folyamatosnál magas a pulzusom, de ezek szerint nem is nagyon tudnék tovább fogyni, csak 130-as pulzussal.

Hosszú évek óta nem fogyasztok húst, tejet, tojást, gombát, mézet.

Isteni finom vegán vegetáriánus kaják vannak és az utóbbi időben nem csak sokat ettem, hanem nem is mozogtam.

Ennek az időszaknak vége van. Már 5 kg-ot fogytam.

Naponta járok egy konditerembe. Bemelegítek, majd kocogok (egyelőre még csak 6 km-nél tartok), pici hasizmot, nyújtásokat csinálok, aztán szaunázok. Éppen most indulok megint.

Igazán furcsa számomra, hogy a kocogástól tudok rendben levegőt venni, nem érzek megterhelést, de a pulzusom magas. Este meg Katus Attila torna pár percig, amíg ki nem fulladok.

Multivitaminokat +ásv. anyagokat naponta fogyasztok.

Mostanában alig eszem. Folyadékfogyasztás (víz) rendben megvan + napi 1-2 kávé, meg Macikávé 1-2. Naponta megeszem 2-4 almát. Most éppen sima csak krumplipürét ettem. Tegnap 3 vagy 4 db. puffasztott rizsszeletet ettem. Holnap csinálok kis vegán golyókat (falafel-féle), de mást nem eszem mellé. Sütök teljes kiőrlésű kenyeret, ami pár napig kitart és egyszerre csak keveset eszem belőle. A tetejére pici tejmentes margarint teszek, meg vega kolbászt időnként. Ennyi.

Hálás vagyok a segítségetekért és csak köszönni tudom.

2016. febr. 19. 14:29
 9/26 A kérdező kommentje:
*kieg.: negatív a laboreredményem.
2016. febr. 19. 14:34
 10/26 A kérdező kommentje:

Ezek szerint nincs javaslat...

Hátha alkalmazkodik a szervezetem, ebben reménykedem.

2016. febr. 22. 11:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!