Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért nem veszitek a testzsír...

Miért nem veszitek a testzsír százalékombol?

Figyelt kérdés

Február 4-en kezdtem el edző terembe járni heti 3-4 alkalommal alsó és felső test edzés váltakozva. Edző írta ki az étrendet ez és ő is edz engem.

Csináltam előtte fotót pontosan 4-én és most újból csináltam márciusban is. Talán a vállam és a karom izmosodott egy kicsit, de fogyni sajnos semmit nem fogytam a képek alapjan és sulyban sem. 156cm 50 kg 22L



márc. 6. 17:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Mennyi kalóriát viszel be naponta? Csökkents rajta, mert hiába edzel, ha nem vagy kalóriadeficitben akkor nem fogsz fogyni.
márc. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Tehát fizetsz egy edzőnek, és utána itt kérdezel no name embereket, hogy miért nem fogysz? Aha, szuper.😅

A válasz amúgy egyszerű: nem vagy kalóriadeficitben.

márc. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Súly milyen? Ilyen súlyban és magassággal kb havi fél kiló amit zsírból le lehet adni. Ennyi idő alatt ez még nem fog látszani. Csináld tovább és légy türelemmel.
márc. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
156cm 50kg szerintem nem sok
márc. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Először is:

Megbeszélted az edződdel, hogy mi a cél? Bár ez elég nevetséges kérdés, gondolom mondtad neki, hogy fogyni szeretnél..


Ha mondtad neki és ennek ellenére mégis olyan étrendet írt, amitől nem fogysz, akkor a semmiért adtál ki pénzt.


Ingyen étrend: Egyél X kalóriát, vigyél be mellette 1.6-2g/testsúlykg fehérjét, és kész. Ha fogyni szeretnél szintentartásnyi kalória -200-500, ha hízni, akkor meg szintentartásnyi kalória +200. Étrendért nem szabad pénzt kiadni, mert konkrétan annyira van szükséged, amit leírtam.


A kérdésedre a válasz: Több kalóriát viszel be, mint amennyit a szervezeted elhasznál a nap folyamán. Azaz, ahogy a 2# is írja: Nem vagy kalóriadeficitben. 1 hónap alatt azért még ilyen testsúlynál is 1kg lemehetett volna mindenféle keményebb diéta nélkül. (Az már más kérdés, hogy ezzel az arányokkal semmi szükséged fogyásra. Ha nem vagy elégedett magaddal, akkor az azért van, mert nincs rajtad izom)


A helyedben én nem foglalkoznék a mérleggel. Arra figyelj, hogy erősödsz. Hétről hétre erősebb vagy? Több ismétlést tudsz csinálni/nagyobb súllyal tudsz dolgozni? Ha igen, akkor jó az irány, függetlenül attól, hogy mit mutat a mérleg. Erősödés = izmosodsz

márc. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha az edződ másfél hónap alatt nem magyarázta el neked pár hónapban a kalóriaszámolás, a táplálkozás és a progresszív edzés alapjait, és a gyakorikerdesek.hu névtelen kommentelőire szorulsz, akkor azonnal szakítsd meg a munkakapcsolatot az illetővel, és nézz utána az előbb említett fogalmaknak, különben sosem fogsz érdemben fejlődni.
márc. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Sokat probaltam informálódni az interneten a kalória deficitrol edzesrol, éppen ezért nem a kg alapjan szeretnem nezni a fogyásomat hanem a tukorbol és az előtte utana fotókból, de sajnos tényleg a vállam és bicepszem formálódasan kívül semmit nem latok és nem is vártam hatalmas változást, de azert picit éreznem és látnom kellett volna a fogyaszt en úgy gondolom. Azért ide írtam, mert nem akartam elsősorban az edzomet megbántani, hanem mások véleményét meghallgatni, hogy mi lehet a gond. Mert az edző szerint kalória deficitben vagyok. Van egy minimális izomzatom kicsit formás a fenekem is, viszont alacsony vagyok így ez a zsír ami rajtam van, el takarja es nem szep. Szeretnek szalkásabb és definiáltabb lenni.Sok jot hallottam erről az edzorol és az előtte utana fotók fogtak meg, ezért nem ertem mi lehet a probléma.
márc. 6. 20:27
 8/10 anonim ***** válasza:
Edukálódj egy kicsit a témában, ajánlom Dr. Sten Ekberg youtube videóit.
márc. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nincs probléma. Túl gyorsan várod az eredményt. Ilyen kis súlyból kb fél, nagyon max egy kilót fogyhattál zsírból. Ez pont annyiban tud meglátszani hogy szálkásabb a vállad minimálisan. Légy türelmes
márc. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

7#


Ha nem fogysz, nem vagy deficitben, ennyi.


Ilyen arányokkal viszont meglehet, hogy a mérlegen lassan fog látszódni a változás. Bár 500 kalória mínusz az nálad is 500 mínusz lesz..


Valószínűleg (tuti) nem vagy deficitben. Kérdezd meg az edződ, hogy milyen mértékű deficitet csinált nálad. Ha 100-200, akkor érthető és lehet, hogy igaza van. Ha viszont azt válaszolja rá, hogy 500-1000, akkor hagyd ott, mert hazudik. (200-250 kalóriás deficitnél kb. havi 1kg-ot fogysz, 500 kalóriásnál 2kgot)

márc. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!