Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Jó ez az edzésterv kezdetben...

Jó ez az edzésterv kezdetben amit követek és a napi szinten elfogyasztott házi sajt és egyéb házi tejtermékek jók tömegeléshez ?

Figyelt kérdés

Korábban már volt valamennyi edzés múltam a végére már 3-4 kört lenyomtam mindenből és minimum 7 ismétlés megvolt minden alkalommal, de meguntam és depressziós lettem tehát abba hagytam utána, amikor edzettem is inkább csak ez ment két évig. Azonban most decemberbe megint újra kezdtem, remélhetőleg sok izmot nem veszítettem. Már 2,5 hónapja, két hetes kihagyásom volt mert lebetegedtem nem. Most is kell egy hét mert a bal karomba nagyon nagy az izomláz már két napja mert három napon keresztül edzettem.

Egyik barátom azt mondta, hogy az első 3-4 hónapot elég úgy csinálni, hogy egy kört nyomok mindenből és csinálok 9 ismétlést. Utána kettő kör esetén elég 6-7 ismétlés is. Mert szerinte ha keményebben elkezdem nyomni már most akkor csak hamarabb megunom. Ezért is untam meg legutóbb is szerinte. Mert régen a kezdetekben is 2x annyit edzettem mint most. Régen amikor hetet csináltam a legtöbb mindenből az úgy vettem észre eléggé megnövelte az izomzatomat. Az jó edzésterv amit követek? Most leírhatom, hogy miket csinálok. De ahogy jön a jó idő egyre többször fogok edzőparkba kimenni és az ottani “gépekkel” dolgozni. De itthon ezeket szoktam nyomni. {Van egy 4-5 kilós súlyzom is ami sajnos nem rúd.

Fekvőtámasz

Húzódzkodás

Sarok emelés

Hasprés

Fűrészelés (súlyzóval)

Behúzás


Néha befigyelnek ezek is

Tolockodás

Kalapács bicepsz

Aerób edzések

Guggolás (de erre érzékeny a lábam utána, akármennyit is csinálok tehát ezt inkább nem akarom erőltetn)



Étrend az attól függ mi is van itthon. Mivel apukám olyan helyen dolgozik ezért tud hordani mindig tejet. Anyukám mindig csinál házi sajtot és sűrített tejet. A baj csak az, hogyha szálkásítani akarok ez akkor is így marad és úgy veszem észre most jobban hízok, mint régen a Burger King, Subwayes kajáktól. Amit nem értek a bolti tejtermékektől nem volt iyen. Én pedig amikor tehetem akkor sok vörös húst szoktam enni, persze sertés alapból gyakran szokott lenni. De amikor ad valami jó munkát valaki akkor van, hogy megveszem a birka, marha húst is saját pénzből, de néha a 400 forintos agyon fűszezet lidles “műmarhahús” is befigyel, csak mert szeretem de gondolom az nem jó izomépítéshez. XD Most pillanatnyilag még tömegelek de már lassítani akarom a folyamatot csak nem tudom mennyivel csökkentsem a napi kaja mennyiségemet ehhez. Viszont ha edzek eleget utána már szálkásítani akarok majd. Most vagyok 84,7kg, 180-81cm, 21,73% Tzs, karom 38-39-es és nem akarok 91 kg fölé menni. De ha már itt vagyok bő 88-ig elkellene menni. Utána viszont 75-80 körülig akarok leszálkásítani. Ti mit tudtok ajánlani?

21/F



márc. 11. 17:22
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
Mi a cél? Izomépítés? Akkor az hosszútávon nem megoldható progresszív súlyzós edzés és kalóriaszámoláson alapuló sporttáplálkozás nélkül. Nézz utána ennek a kettőnek, és kezdj el konditerembe járni, mellette pedig tarts egy kiszámolt étrendet.
márc. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Jó ez az edzésterv kezdetben?"

Kezdetben, az első pár hónapban minden hülyeség jó, aztán nem.

"házi sajt és egyéb házi tejtermékek jók tömegeléshez?"

Tömegeléshez minden élelmiszer jó, ami segít neked a moderált kalóriatöbblet fenntartását.

márc. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jó ez csak ne hagyd abva az s lényeg
márc. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!