Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Segítség egy (női) progresszív...

Segítség egy (női) progresszív túlterheléses edzésterv összerakásában?

Figyelt kérdés

2 éve edzek rendszeresen teremben, de nem nagyon látom a különbséget.

Oké, hogy elég vékony vagyok, de nem tudok emelni a súlyokon, nem tudom milyen ismétlésszámmal lenne érdemes az egyes gyakorlatokat csinálni, hogy legyen benne progresszió.

Korábban jártam edzőkhöz, Ők állandóan szuperszetteztettek, meg 12-15 ismétlésszámmal dolgoztattak, szinte minden gyaksziban, de a progressziót ott se éreztem. (Illetve, amit a legjobban utáltam, hogy állandóan sétáló kitörés ment, és egyik sem akart helyette más gyakorlatot mondani alsó testre, holott relatíve hosszúak lábaim a felsőtestemhez képest, és nagyon nem volt optimális ez a gyakorlat nekem)

Heti 5x szoktam edzeni, 3 felső és 2 alsótest. Felső hát-váll, és váll-tricepsz.

Alsó pedig hajlító-feszítő, és egy fenék-feszítő.

Átlag 5 féle gyakorlatot szoktam egy edzésen csinálni, 4-5 körben.


A válaszokat előre is köszönöm. :)



márc. 8. 18:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem túl sok edzesnap, tul sok gyakorlat, túl sok szett és kevés lehet az intenzitás. Fontos a megfelelő stimulus az izomzatnak ha nem igy lenne izmosodnank a setatol is, hiszen heti 7x nyomjuk elég sok szettben.

Ilyen nagy volumenben kezdetbe megfelelő intenzitással meg túl sok lenne egyértelműen és nem bírnal regenerálodni, ezért vennem le ezeket.



Az étkezés is fontos mind ezek mellett.

márc. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1 edzésen 5 gyakorlat 4-5 szettben? Heti 2-3x?


Ez körülbelül egy hát-váll napon mondjuk 3 hát gyakorlat, 2 váll. Azaz 12-15 szett hátra, és 8-10 vállra, heti 2-3x?


Legalábbis ha jól értelmezem.


Heti szinten 8-10 sorozat minden izomcsoportra elég, ha bukáshoz közel edzel.

Azért nem fejlődsz, mert valószínűleg 0 efforttal edzel, hisz, ha keményen edzenél nem tudnál 30 szetteket csinálni hetente/izomcsoport..


Kellenek még infók: Számolsz-e kalóriát? Ha igen, mennyi kalóriát viszel be? Mennyit alszol 1 nap? Mennyi fehérjét viszel be 1 nap? Írd meg ezeket privátban és segítek, teljesen ingyen.

márc. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindketőtöknek.

A második válaszolónak írok :)

márc. 9. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!