Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy kéne felosztani a kardió...

Hogy kéne felosztani a kardió + súlyzós edzést egy hétre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Eddig 4x kardióztam egy héten (1 óra lépcsőgépezés konditeremben), de most vettem súlyzókat itthonra és kicsit tanácstalan vagyok, hogy hogyan osszam be az edzéseket a hétre. Kb. 8-10 kg súlytól kell még megszabadulnom.

Nektek mi vált be?


ápr. 3. 13:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Heti hány napot tudsz sportolásra szánni? Hány napos edzésprogramot követsz súlyzózás terén? Melyik van nagyobb prioritásban, a súlyzózás vagy a kardió? Fel lehetne tenni még egy tucat kérdést. Úgy oszd fel a hetet, ahogy neked optimális az időd és preferenciád alapján.

Azt egyébként tudod, hogy a fogyás a kalóriadeficit függvénye? Tök jó, hogy ekkora fókuszt helyezel a mozgásra, de ha nem számolod a kalóriákat, akkor hiába a súlyzózás vagy a kardió, a szerencsére bízod a fogyásod.

ápr. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Akar mindennap kardiozhatsz nincs gaz vele
ápr. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, hogy az 5 nap most fix lesz, így hogy itthon is tudok majd gyakorlatokat csinálni (könnyebben bele fog férni az időmbe), ill. benne van a +1, de ez leginkább tanulás meg munka függvénye. A kardió is sajnos sokszor nem fix időpontban megy, de igyekszem mind a 4 napra valahova beilleszteni (vagy reggel vagy du többnyire). Szóval kicsit kaotikus, de a kettő egy napon túl sok időt venne el sajnos. Edzéstervem/programom nincs még, tényleg kicsit tanácstalan vagyok így kezdőként. Addig eljutottam, hogy tárcsás súlyzókat vettem (20kg összesen), így egy darabig tudom majd emelni terhelést, illetve néztem ilyen basic gyakorlatokat felsőtestre/alsótestre.


Igazából nem tudom melyiket kéne előbbre helyezni. Az mennyire okés, ha mondjuk "pihi" napon is kardióznék?! Meg nem tudom, hogy full testes edzés legyen vagy testrészekre bontva.


Ami a diétát illeti, azzal azt hiszem képben vagyok, amiatt is indult be a fogyás. Bár ez is elég nehéz, mert van mindenem (IR, PCO, PM alulműködés), ami még segít, hogy nagyobb hangsúlyt fektetek a fehérje bevitelre, mint a CH számolásra. Viszont arról olvastam, hogy a nagyobb izomtömeg javít az inzulinérzékenységen, emiatt is szerettem volna beiktatni, na meg persze, hogy jobban formásodjak. Szerintem ez majd segíteni fog, hogy később legyen önbizalmam a gépeket is használni az edzőteremben. :)

ápr. 3. 14:38
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"mennyire okés, ha mondjuk "pihi" napon is kardióznék?"

Ha nem befolyásolja negatívan a regenerációdat, akkor oké.

"nem tudom, hogy full testes edzés legyen vagy testrészekre bontva"

Nem a felosztáson múlik a fejlődés, hanem az intenzitáson, a volumenen és a progresszión.

"a nagyobb izomtömeg javít az inzulinérzékenységen"

Ez abszolút így van. Hajrá! Minden szempontból jó úton jársz!

ápr. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Csinalhatod nyugodtan piheno napon is. Kardioval az izmokat nem fogod annyira leterhelni vele sok ilyen felér aktiv regeneracioval is
ápr. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget és a biztatást is! Akkor azt hiszem ideje kikísérletezni a dolgot.


Azért még lenne egy lehet buta kérdésem, ha negatívan befolyásolja a regenerációt, ezt onnan fogom tudni, hogy nagyon fáradt leszek/fájdalomtól nem fog menni ugye?!

ápr. 3. 19:55
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagyon nem tudhatod mi a pontos oka lehet sulyokkal edzeddted magad tul lehet nem aludtal eleget stb
ápr. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"ha negatívan befolyásolja a regenerációt, ezt onnan fogom tudni, hogy nagyon fáradt leszek/fájdalomtól nem fog menni ugye?"

Azért ez túlzás, de igen, ha a regenerációddal valami nem stimmel, az vagy fáradtság, vagy valamilyen mozgásszervi fájdalommal fog jó eséllyel jelentkezni. Olyankor kell észnél lenni, és okosan korrigálni.

ápr. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
ápr. 4. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!