Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futáshoz milyen ruhát ajánloto...

Futáshoz milyen ruhát ajánlotok ilyen hideg időkben és persze télre is?

Figyelt kérdés
2010. nov. 19. 22:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem thermo nadrágom van, úgymond cicagatya, és fiú vagyok. Decathlonban lehet ilyeneket vásárolni, ja és a pulcsi is természetesen thermo pulcsi, ha decathlonba, vagy teljesen más sportáruházba (inább decathlon), és hidd el, hogy kényelmes, és teljes mértékben jól érzem magam benne hőmérsékletileg. Nagyon szeretem.
2010. nov. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem cicózok.:)

Szimpla tréninggatya, ami már évek óta szolgál, de már kikezdte az idő:P és persze szimpla bő póló meg egy hatalmas vastag pulóver. Ha nagyon hideg van, akkor már sapka-sál is, meg a kesztyű sem árt, a szél miatt (útvonal egy része nyílt terep).

2010. nov. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Térdedre valami kis bandázst rakjál, ez az egyszerű kék ráhúzós is jó.
2010. nov. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Futáshoz futóruhát! Egyébként az első válaszolóhoz csatlakoznék mindenben. És ennyit tennék hozzá, hogy minden egyes darab az alsógatyától a sapkáig spéci futócucc legyen. A Dechatlon alapnak jó, de ott nincs minden, érdemes körülnézni futóboltokban is. Én csak Pesten tudok kettőt, a Saucony a Kaszásdűlőnél, és a Spuri bolt a Váci úton.


Télre vannak vastagabb leggingek ("cicagatya"), mackófelső, pulóver, vastagabb anyagú hosszú újjú pólók, testhez tapadó alsó rétegként használható darabok stb. És ha ezekből több réteget veszel fel, elég rá felülre egy széldzseki. Persze mindez spéci, szellőző műanyag. Ha ezekbe beöltözöl, -15 fokig rendben vagy. Az alatt már nem nagyon kell erőltetni a futást, mert a tüdő egyre nehezebben tudja felmelegíteni a levegőt.


Ha még nincs ilyen szerelésed, elsőre nagyon drága az alapkészletet megvenni, de egyszer kell megvenni, és ha a divat nem érdekel túlzottan, évekig (6-8 év) jó lesz. Nézz körül pl. a Saucony bolt honlapján, meg máshol is a neten!


Persze az se tragédia, ha pamut mackóban futsz, mint ahogy valaki írta. Én is ezt csináltam évekig, de most már le nem tenném a futóruhát. Kényelmesebb, jobb, meg jobb, ha testhez álló, és nem lóg, lötyög. Meg a pamutot nagy kínlódás mosni. és nem is lehet egy idő után az izzadtságot rendesen kimosni. A futócuccot meg csak pár perc áztatás után kinyomkodod, és kész.

2010. nov. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!