Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a legjobb...

Ccske kérdése:

Szerintetek mi a legjobb alkar erősítő edzésterv? Lehet otthoni és konditermi is. Írjátok ide ha van.

Figyelt kérdés
Aki baromságokat ír az légyszi ne írjon.
2010. nov. 25. 18:54
 1/9 A kérdező kommentje:
Én egykezes súlyzóval csuklóbehúzás,csuklófelhúzás,bicepszezés(alkart jobban használva,a könyököt megtámasztva)kétkezes súlyzóval lassú koncentrált gyakorlat(kis súllyal fordított fogású)és marokerősítő gumival(külön karonként 250-300 ismétlés,40;30;20;10-es szériákban)ennyi lenne
2010. nov. 25. 18:57
 2/9 anonim ***** válasza:
Alkarra a guminyomkodás a legjobb.
2010. nov. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
szinte minden gyakorlat jó, ahol meg kell fogni a rudat, vagy kötelet... én nem is szoktam alkarra edzeni :)
2010. nov. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Jó,de nekem nagyon fontos a szkander és ezért kell a nagyon erős alkar.
2010. nov. 26. 20:02
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia !

Miden izom erősitésére viszonlag rövid, nem túl sok sorozatú és intenziv edzés kell, a legtöbb sorozatot bukásig vinni.

Az alkar nagyon sok funkciójú izom, feladatai: szoritás, a csukló mozgatása (mivel ez gömbizület, rengeteg mozgáspályát tud leirni, akárcsak a váll, ellentétben a térdel, a láb egy sikban mozog mindig) illetve az alkar részt vesz a hajlitásban is, támogatva ezzel a bicepszet.

Az összes funkciót nem tudod egy edzés alkalmával kihasznáni, nekem van vagy 3 alkar edzéstervem úgymond, egyik edzésen csuklóbehúzást es csuklófelhúzást csinálok, meg wrist rollert. Másik alkar edzésen csak szoritást, függeszkedem, meg nagy súlyokat csak fogok és tartom.

Hasznos a forditott bicepszhajlitás, a pecázás szerintem nagyon fontos, a gumikarikás dolog is elég jó, éppenséggel 1 edzés alatt is meg lehet edzeni alkart, de mindenen funkcióját nem: a vége felé olyan fáradt lenne az alkarod, hogy nem tudnál megfelelően nagy súlyal dolgozni, szerintem bontsd két részre: egyiken csukló fel meg behúzás, meg forditott bicepsz....másikon meg szimplán szoritás. És az ismétléstartomány 8 alá ne menyjen, legjobb ha 20 körül mozog, mert akkor durran nagyon, attól fejlődik jól, de lemehetsz a vége fele 7-8-ra, és növeled a súlyt, ez majd megdobja az erőd és végezd bukásig a sorozatokat. Ja, és megfelelően sok és minőségi kajálás nélkül nem sokat érsz ezekkel. Sok sikert. (egy szkanderes).

2011. jan. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mégvalami: igy egyik edzésen a csukló mozgatása és a hajlitásban részt vett szerep letudva, a másikon meg a szoritás. Szerintem edzések után nyújtsd le az alkarod, az sokat segit a növekedésben és erősödésben meg nem leszel merev nagyon.
2011. jan. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Vegyél egy Powerball-t, és kezdj el vele "játszani". Nem fogod tudni letenni :) Na attól bedurran az alkar rendesen.

[link]

2012. ápr. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Itt csak az általános ismert gyakorlatokat írták le, a legjobbat kihagyták, ami egyben a legdurvább is. Hogy mi a szakkifejezése azt most nem tudom, hívjuk tekerésnek. Megfogsz egy üres kézi súlyzót, de faágtól kezdve bármi lehetne, de maradjunk a súlyzónál, közepére rákötsz egy kötelet, madzagot másik végére meg tárcsákat. Aztán tekerd fel, majd le azután rögtön jöhet a másik irányba, aztán megint le oda vissza. Az a jó ha rendesen el is engeded a kezeddel a súlyzót és nagy mozgás tartományban mozogsz és ajánlom, hogy állj fel valahová (ágy, szék, pad), hogy nagyobb utat tegyen meg a súly és a lefelé is kontrolláltan tekerd. Ha nagy súllyal csinálod, akkor elég lesz pár sorozat is, teljesen legyilkolja az alkarodat, szenvedni fogsz a fájdalomtól és rájössz, hogy a csukló fel, meg behúzás pisiseknek való, Tapasztalatom szerint az a keményebb amikor magad felé az óramutató járásával ellentétes irányban tekered fel. Jó edzést! :)
2012. okt. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ha jól sejtem, akkor a tekerés alatt azt érted, amit a nyári vihar című filmben is csinálnak.

https://www.youtube.com/watch?v=xIGXroq2WSE

41 perctől van ez a gyakorlat.

2014. júl. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!