Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szálkásítani szeretnék,...

Szálkásítani szeretnék, adnátok pár tanácsot?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok és 84 kg (de ez egyáltalán nem látszik rajtam kb olyan 67 körülinek látszom) 7 éve shotokan karatézok és kb egy éve kezdtem el szériázni szóval összeállítottam magamnak egy edzéstervet és nem tudom hogy egylátalán jó-e amit cisnálok. Ti mit ajánlanátok?

Naponta csinálom határozatlan ideig de általában 3/4-1 órán keresztül tart:

-2x15 fekvőtámasz fél perces pihenés a 2 sorozat között (nem hagyományos fekvőtámaszt cisnálok, hanem a testem mellett vezetem el szóval így főleg tricepszre megy azt hiszem)

-5x20 felülés szintén fél perces pihenéssel

-a felülések végén még 10 tapsos fekvőtámasz

-5kg-os súlyzóval cisnálok állva egyszerre mind a 2 bicepszemre 2x25-t

-tricepszre 1x20-at

-gumigyűrűvel 2x25 alkarra

-2x25 guggolás

-100 vádli (lábulyhegyre állok és ezt 100x)

-húzódszkodni nem tudok de lekesen próbálom eddíg sikerült megcisnálnom kb 1-et

-másfél perc lábtartás

-2x10 bicska egy perces pihenővel


nos az adíg rendben van hogy ez ugye tömegnövelés, de én szeretnék tőletek tnaácsot kérni arra hogy hogyan is tudnám leadni ezt a 20 kiló felesleget? (az egész testemen szinte csak a hasamon és a mellemen van zsír máshol alíg).

Edzőterembe járni nincs lehetőségem illetve túl sok salátát sem tudok enni (szeretem de kicsit drága ahhoz hogy azon éljek) illetve fehérjepótlók és hasonló tabletták is kizárva. Általában csirkemellet, nagyon ritkán oldalast és szalonnát (nyeresen) valamint tésztát eszek. A tanácsokat előre is köszönöm. (és bocs hogy túl sokat írtam)


2010. dec. 27. 02:08
 1/5 A kérdező kommentje:
kifelejtettem hogy természetesn gyümölcsöt és zöldséget is rengeteget eszek (naponta 2-3 almát és még több narancsot/mandarint illetve rengetek sárgarépát nyersen)
2010. dec. 27. 02:11
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez így, ahogy van szar, már bocsi...


Egyedül a csirkemell, ami jó benne.


De nézegessél alapismereteket builderen, vagy tesztoszteron.hu-n, én nem linkelem olyan sűrűn, h megtanuljam az url-t kikeresni meg lusta vagyok

2010. dec. 27. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Saten ‫҉ ***** válasza:
Hát ez még elég messze van az igazságtól ha nem az a célod, hogy fogyás közbe ugyan annyi izmot adj le mint zsírt (ha nem többet). Tessék 3 napos bontott egésztestes edzéstervet írni, rendes étrendet összeválogatni (mandarin nélkül) és venni egy kondibérletet. Leppurdnál ott link
2010. dec. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hello!


A diéta 4 részből épül fel: súlyzós edzés,aerob,pihenés,táplálkozás


Pihenés aludj napi 8-9 de akár 10 órát is ezzel is jobban birod a kevesebb ételt, jobban tudsz majd a diétára koncentrálni és a szervezet is regenerálódik a visszafogott környezetéhez.


Aerob: Nem tudom hogy neked most hangsúly-e hogy aerob vagy kardió jellegű mozgást végzel mivel nem tudsz olyan étrended összeállitani hogy már csak a kardió általi izomvesztéstől kéne félned. De próbálj egy köztes állapotot csinálni. Azt hogy mit végzel a pulzustartomány határozza meg. Fussál kinnn a szabadban,tesiórán probálj nagyon aktiv lenni,ha van lehetőség suli kondiban vagy otthon használj elliptikus trénert,futogépet,szobabiciklit,taposót.Mindennap végezheted minimum 30 maximum 50 percben.


Súlyzós edzést: ahogy vannak egykezes súlyzóid azzal ne csak bicepszre eddzél vannak más gyakorlatok is:


Hétfő,csütörtök

Egykezes fekvenyomás 4x30

Tárogatás 4x20

Fűrészelés 4x30

Oldalemelés 3x15

Előre emelés 3x15

Döntött törzsű oldalemelés 3x15


Kedd,Péntek

Kalapács bicepsz 3x15

Egykezes beforgatott bicepsz 3x12

Fejfeletti tricepsztolás 3x20

Homlokra engedés 3x25

Vállvonogatás 4x30

A súly tedd a nyakadra és úgy vádlizz igy növeled a terhelés addig csináld mig nincs izomérzet , csináld meg 4 sorozatban

Ugyanigy a guggolás nyakba a súly és guggolj le min 30x max 50x 3-4 sorozaton át.

Meg a kedd,péntekihez berakhatod az alkar erősitésed gumigyűrűvel.


Táplálkozás: nézzük próbálj enni sok-sok tojást főleg a fehérjéjét , próbáld anyud rávenni hogy most diétázol nem kérsz csokit abból az árból konzerves tonhalat egyél,vagy csirke,pulyka mell de nem rántott hús formájában.

Ha most 84 kg vagy sztem 170g szénhidrátot vigyél be (fehérjénél azért nem irtam értéket mert amennyit ehhez a súlyhoz bekéne vinni közelsem tudnád megenni arra törekedj minél fehérje dúsabb legyen az étrend)

szénhidrát forrás , fehérrizs,barnarizs,pufirizs,néha főtt krumpli,zabpehely is jó. Ezek elsődleges minőségi szénhidrátot (összetett).

Zsir főleg egyszeresen és többszörösen telitetlen zsirokat kell fogyasztanad az csak előnyődre vállhat segiti a keringést, az erek egészséges müködését: pl halolaj,lenmagolaj,olivaolaj, és a mogyoró,mandula,pisztáciában található zsir is ilyen!


Én azt gondolom ha 20kg felesleg van rajtad egy kisebb mértékű igazitás során is sok mindent tudsz leadni, bár van egy ismerősöm aki nem jártás a diétákban és a koplalás tipus csinálta 90kg-ról 73kg-ra fogyott 3 hónap alatt nem lóg rajta a bőr biztos veszitett bőven izmot is de neki megérte, gondolkodj ezen el te is ha a normál diéta nem valósitható meg.


A hasprés amit irtál mehet minden edzés végére.


Ezt végezd ezeken a napokon a maximális otthoni súllyal ezek mind végezhetők azzal.

2010. dec. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a gyors válaszokat majd meglátom mi sül mki belőle. (koplalás azért nem lehetséges mert közben heti 3x 2 órát megyek edzésre tehát folyamatosan sportolok és eléggé kockázatos üres hassal menni edzésre)
2010. dec. 27. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!