Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen sportnak találjátok a...

Milyen sportnak találjátok a lovaglást?

Figyelt kérdés
2009. febr. 15. 11:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát sztem ezt egyedileg dönti el az ember, hogy tetszik-e neki vagy nem. Én részemről imádom. Egyrészt szeretem magát az állatot is (enélkül amúgy nem is igazán érdemes belevágni a lovaglásba), másrészt az irányítás is külön élvezet, elég összetett. Nem csak magadra kell figyelned, hanem a lóra is, miközben az állat is segít téged (vagy nem:D). Pl: biciklinél nincs meg ez az érzés. De van akinek ez egyáltalán nem jön be.

Versenyzés szempontjából már nem ilyen jó a helyzet. Sajnos a mai rohanó világban nemsok embernek van ideje normálisan megtanulni lovagolni. Aki profi akar lenni, annak vagy főállásban a lovakkal kell foglalkoznia, vagy született tehetségnek kell lennie. (itt profi alatt nem azt értem, hogy valaki versenyre jár, hanem, hogy többiek is elismeréssel beszélnek a tudásáról). Véleményem szerint további gyengén még az idomítás.

Testedzésként szintén jó, főleg ha szőrén megyünk. Ott már kell lábizom.

Nagy hátrány, az ára, bizony ott van legdrágább sportok között. Az még nem is húzós, ha az ember egyszer-kétszer eljár a lovardába hetente, de amit van saját ló, versenyek stb. rögötön megugrik a költség...

2009. febr. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Remek sport, sőt inkább életforma.

Kitartást, erőt, koncentrációt igényel, jellemformáló, és mindamellett rendkívül szórakoztató.

2009. febr. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak jót tudok róla mondani: hihetetlenül izgalmas, mindig más, még egy karámban való lovaglás is. És valóban: ne tartozik az olcsó sportok közé...de szerintem megéri. Testedzés szempontjából: a lábizomzatát fejleszti főként, de a hátizomnak is nagyon jó.
2009. febr. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon jó.Én is lovagolok és imádok lovagolni főleg a lovakat imádom nagyon!!!!!!!!!! :)
2009. febr. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
19%
Sztem büdösek a lovak és ezé nem vagyok oda a lovaglásért. Meg sztem túl sok időt is igényel. A lovaglás egy hétvégi időtöltés maximum. Ha sportként akarod üzni mert attól akármien testi változást vársz magadon akkor inkább keress mást.
2009. febr. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó hozzászólás elég nagy tudatlanságról árulkodik.. A lovak nem büdös állatok, csak annyira mint az ember.. A lovakat is ápolni kell, ápolás nélkül az ember is büdössé válik..

Az alakformálásról annyit, hogy a lábat, feneket, hasat formálja, nagyon jó formáló, a testtartást is javítja ha már itt tartunk, hogy csak pár dolgot soroljak..

2009. ápr. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát én imádom:D Már magáért az állatért is oda vok:D Régebben volt 1 pónim is:D Meg sztem javítja a ritmusérzéket is, énektanárom szerint is...:D + vmi van benne amiért oda vok, amit nem tudok pontosan leírni, de vmilyen nagyon jó érzés kerít hatalmába a ló hátán.:D
2009. ápr. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
100%
A legjobb sport,mert friss levegőn vagy (általában) miközben átmozgatod az egész tested,javítod a koncentrációs képességed,az egyensúlyérzéked,és megtanulsz együtt működni. :) én imádom
2009. jún. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
100%
A világ legjobb sportja!Én is lovagolok.Nagyon imádom mert a lovak gyönyörű, értelmes állatok és a velük való munka csodálatos érzés.Főleg amikor kimegyünk terepre (legtöbbször arra megyünk) és egy jó hosszú vágtaszakaszt csinálunk az olyan felemelő érzés.És hogy én és a lovam(nem saját) egy csapat vagyunk. Csak sajna saját lovam nincs pedig hely az lenne csak ki kéne hozzá járni elég messzire.De remélem kapok saját lovat mert nekem ez az álmom.
2009. szept. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%
nagyon jó sport. én is lovagolok.
2009. dec. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!