Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fogyás, diéta, aerob?

Fogyás, diéta, aerob?

Figyelt kérdés

Egy kis tanácsot szeretnék kérni megint, főleg a hozzáértőktől (GreenTea, Márk, Aczél, MrO, ...) :-)

Szóval tavaly januárba kezdtem el jobban figyelni magamra, akkor 118kg voltam, idén januárra sikerült lefogyni 92-re. Az őszi időszakban már nagyon lassan mentek le csak a kilók talán egy hónap alatt 1kg-ot. Február márciust ki kellett hagynom sajnos, de a súlyomat sikerült megtartani. 3 hete elkeztem kicsit komolyabban, mot már számolom is, meg jobban figyelek a kajákra.

Első hét után kb fél kilót fogytam, akkor 180g fehérjét, 200g ch-t és 50g zsírt ~1800-1900kcalt ettem naponta,

második héten lejjebb vittem a ch-t 100-110 körülire, de ettől csak fáradtabb lettem csak, fogyni nem sikerült. Utána visszavettem 180g körülre. Most így nem érzem magam annyira fáradtnak, de sajnos megint nem fogytam semmit. Az anyagcserém az lelassult, 2 vagy van hogy 3-naponta tudok csak wc-re menni.

3-szor megyek súlyzós edzésre egy héten, kb 1-1,5 óra közötti ideig, és 3x1óra aerob (lassú futás, kocogás, vagy gyorsabb séta).

Abban kérnék segítséget, hogy mit kéne másképp csinálnom, hallottam már sokfélét, túl sokat ez a kaja, sok a fehérje, mindennap kell aerob, nem kell annyi súlyzós edzés stb stb...

Esetleg az alacsony vérnyomásnak lehet köze hozzá?

Csaló napot kéne próbálni esetleg?

Köszi minden ötletet.


2011. máj. 2. 12:52
 1/3 anonim ***** válasza:

GreenTea


Tehát most vagy 92kg. Azt leírhatnád, hogy milyen magas vagy emellé és mennyi a testzsír%-od.

A tápanyagok mennyisége elég korrekt, ha minőségi forrásból viszed be. A súlyzós edzés is elég, az aerob is jónak tűnik, de azért sokat számítana a két hiányzó adat.

A vérnyomásod mennyire alacsony?

2011. máj. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

183 magas vagyok, és fürdőszobai mérleggel mérve a testzsír% 29-30 körül. Vérnyomásom olyan 80-90/60 körül szokott lenni a legkisebb, 100 fölé jóval nem megy (nyugalmi állapotban).

Kaja: reggeli zabpehely, ehhez 2 tojás, ezen kívül 2-3 óránként kis adagokban csirke/pulyka/hal zöldséggel és rizzsel, este meg saláta tonhallal, vagy s.túró. És összesen annyira jön ki mindig, mint amit írtam.

2011. máj. 2. 20:46
 3/3 anonim ***** válasza:

GreenTea


A vérnyomásoddal szerintem nincs probléma.

A testzsír kicsit magas, tehát ezt kéne csökkenteni. A kajálás megfelelőnek tűnik. Emellett ha folyamatosan csökkented a CH-t, kb ~20g/hét, akkor emellett fogynod kéne. Az anyagcserére nem sokat tudok mondani... napi 4 liter vízet le kéne nyomnod, mert gyakori hogy a kevés víz fogyasztás ilyet vált ki.

Egy-két csaló napot szerintem ennyi idő után díjazna a szervezeted, szóval azt mindenképp ki kéne próbálnod. Valamint nem tudom hogy a vitamin és ásványi anyag beviteled mennyire van rendbe (bár gondolom arra is figyelsz), de azt mindenképp megfelelő mennyiséget kéne fogyasztanod, hogy optimálisan működjenek a dolgok.

2011. máj. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!