Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a fegyvereknél a kaliber...

Mi a fegyvereknél a kaliber és hogyan számolják ki?

Figyelt kérdés
Miért .50-es kaliberű egy maroklőfegyver és mitől .22-es pl egy vadászpuska? MIt jelent az hogy egy puskában pl .375-ös lövedéket használnak és mitől .375-ös ha egy .50-es lövedék nagyobb
2009. márc. 9. 03:17
1 2 3
 21/28 feketepeter válasza:

A hidrosokkra is szerettem volna válaszolni, csak mire a végére értem, elfelejtettem.


A hidrosokk több, egymást időben követő lövedéknél jelentkezik erőteljesebben, vagyis egy találatnál még nem feltétlenül jelentkezik. Rengeteg katonát ért találat mindenféle háborúkban gépkarabélyból vagy géppuskából, és mégsem haltak bele. Ezzel szemben akár pisztolygolyótól is lehet hidrosokkot kapni, ha gyors egymásutánban több lövést is kap valaki.

2012. márc. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim válasza:

Vadászfegyver esetében 1 lövésnél is kialakulhat (illetve jó eséllyel ki is alakul) a hidrosokk. A katonai fegyverek zöme alapvetően nem ölésre, hanem sebesítésre van kitalálva. Amikor találat ér egy katonát, akkor az lefoglal másik 2-3 embert körülötte, segítségnyújtás, ápolás stb miatt, így 1 lövéssel akár 3-4 embert teszünk rövidebb időre harcképtelenné. Tehát a hadszíntéren alapvetően nem az azonnali halálra mennek rá.


A vadászfegyvereknél más a helyzet, itt a cél a vad azonnali megölése, minél kevesebb szenvedést okozva. Ezért veszélyesek a vadászfegyverek, mert ezek ölésre vannak tervezve egytől egyig.

2012. márc. 26. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim válasza:
teccet ez a kérdés és a válaszok is kicsit én is tanultam belőle de ez a 9mm és a AK-47-es összehasonlítás kicsit durva volt én eddig annyit tudtam a fegyverekről hogy minél hosszabb a cső annál nagyobb a lőtáv ! eből kifojólag anyit tudtam hogy a 9mm nek semmi esélye az AK ellen !
2013. jan. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 feketepeter válasza:
Kedves #22! Igen, mert ezek jellemzően sörétes fegyverek, vagyis több becsapódás történik rövid idő alatt.
2013. jan. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Igen picit durva, bár a hétköznapokban nem nagyon találkozunk sem AK-val, sem 9 milis Magnummal, mégis mindennapos, a 3-D mozifilmekből visszaköszönő főhős felé közeledő autó képe, mikor a gumira 9mm-es pisztolyból leadott lövés, és a gumi szétrobbanása az egekbe repíti motorháztető, majd az autó a főhős feje felett elrepül miközben a hossztengelye körül forog. Ez amolyan görbe tükör. Akit érdekel a téma úgyis olvasni fog róla.
2013. jan. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 chooper válasza:

ott van az AK dupla dobtárral:DD

[link]

ezt nézzétek meg:)

2013. dec. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:
A fegyver erőssége nem csak azon múlik mekkora a lövedék.Az AK persze hogy erőssebb mint egy 9mm es. Egy pisztolynál a lőpor mennyisége sokkal kevesebb mint egy karabélynál így hiába nagyobb a lövedéke egy pisztolynak kisebb energiával hagyja el a csövet mint egy AK nál.
2016. jún. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Manó9919 válasza:
Szóval.Hogy tisztázzuk a kaliber 2 értékből áll. Mondjuk 7.62x39. Az első szám a lövedék átmérője a második a hüvely hossza. Álltalában csak az eslő értéket szokták mondani de egy Ak-ba és egy dragunovba is 7.62es lőszer megy. De egy Akval nem tudsz kilőni egy Dragunov lőszert. A második szám mutatja a hüvely hosszát. Tehát igaz hogy egy 9mm-eres nagyobb maggal rendelkezik, de a hüvelye joval kisebb mint a 7.62esè. Ezért nem fér bele annyi lőpor sem. Az amerikaiaknál, csak egy értéket látsz, mert ott a hüvelyméret kategoriánként nem változi (kivéve ha jelzik).
2019. szept. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!