Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért jó reggel éhgyomorra...

Miért jó reggel éhgyomorra végezni az aerob mozgásokat?

Figyelt kérdés
Én heti 5x szoktam egy órát szoba biciklizni és mostanában reggel is egy fél órát éh gyomorra,mert olvastam hogy akkor ajánlatos,de nem igazán értem a "miért"-jét. Ráadásul utána ugye eszek reggelit és az nem hátráltatja-e.
2011. máj. 22. 08:03
 1/3 anonim ***** válasza:
reggel azért ajánlott, mert nincsenek az izmaid feltöltve, (mivel még nem kajáltál), ennek és az alacsony intenzitásnak hála előbb nyúl a szervezeted a zsírhoz. Persze ide is igaz, hogy 40 percnél kevesebbet nincs értelme csinálni, mert a zsír égetése nem azonnal kezdődik. Utána meg persze hogy kell kajálni.
2011. máj. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 TOMAtm ***** válasza:
ez igaz az átlagos vagy annál kevesebb testzsírszázalékkal rendelkezőkre.ha dagadt vagy akkor mindegy h éhgyomorra vagy nem,csak CSINÁLD
2011. máj. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 °:Amigo:° ***** válasza:

Nincs semmi alapja, hogy így kellene edzeni.

Az aerob edzés amúgy sem alkalmas a zsírvesztésre, túl alacsony intenzítású, így pár alkalom után hozzászokik a szervezet.

Sokkal fontosabb a reggeli elfogyasztása ébredés utáni 1/2 órában !

Az éjszaka lecsökkent leptin- szint így megemelkedik és "lendületbe hozza" az éjszaka inaktív anyagcsere folyamatokat.

Az éhgyomorra végzett kardió azért terjedhetett el, mert versenyző testépítők a verseny előtti utolsó hetekben használják, amikor az utolsó 1-2 kiló zsírtól akarnak megszabadulni.

Ez nem azt jelenti, hogy átlagembereknél is működik, mivel a versenyzők különböző gyógyszerekkel elérik, hogy anyagcseréjük viszonylag gyors legyen (még éjszaka is) és izomzatukat is megvédik különböző szteroidkészítményekkel.

2011. máj. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!