Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha van rajtam felesleg, akkor...

Ha van rajtam felesleg, akkor először szálkásítás, és esetleg késöbb tömegelés, vagy fordítva?

Figyelt kérdés

Heti 3-4 alkalommal járok konditerembe.

Hozzá teszem, nem akarok testépítő lenni, csak egy jobb fizikumot szeretnék elérni.

17/F


2011. jún. 15. 16:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Mennyi az a kis felesleg? Ha tényleg csak kicsi, akkor tömegelj elsőnek.
2011. jún. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 TOMAtm ***** válasza:
ha nem mész versenyre akkor tömegelés tömegelés tömegelés és amikor már nem férsz a ruháidba akkor diéta és súlyzózás.
2011. jún. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyon sokáig az volt kizárólag az elfogadott elmélet, hogy először jól be kell hízni izomban (meg persze megy mellé zsír is), és csak aztán lehet szálkásítani.


Aztán a 2000-es évek közepére egyre inkább elfogadottabbá vált az, hogy aki csak jó fizikumot akar magának, annak inkább jobb megoldás egy közepes szénhidrátmennyiség (max 3g/tskg), magas fehérje és magas intenzitású súlyzós és kardió edzés, illetve ezeknek ötvözete (P90X például).

Elméletileg a kettő együtt nem működhet (izmosodás és zsír égetés), a gyakorlatban mégis nagyon jól alkalmazható a legtöbb embernél. Elég sok ember jár le segítségért oda, ahol én edzek és egyre inkább hajlamosak a személyi edzők is a szálkásítás és a tömegnövelés között megállapítani egy köztes szintet, ami úgy néz ki, működik is.


A régi generációs testépítők nagyon fizikamániások, tehát azt állítják, hogy ha szálkásítasz, akkor negatív a kalóriadeficit, emiatt nem tud tápanyag beépülni, így kizárt az izmosodás. Azonban a testünk nem csak 24 órás ciklusban gondolkozik, így képes fehérjét beépíteni az izomzatba, majd zsírt is felhasználni bizonyos folyamatokhoz.


Tehát én azt javaslom, hogy állj rá egy közepes szénhidrátmennyiségre, magas fehérjére, heti 3 súlyzós edzésre és 2-3 kardióra. Biztos vagyok benne, hogy brutálisan átalakulsz 1 éven belül, ha a genetikád nem túl szar.

2011. jún. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Utolsó válaszoló, eléggé megfogott amit irtál. A 2-3 plusz kardiót azt (sulyzós)edzésnapokon kívül, vagy edzésnapon?

2011. jún. 15. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!